Serie A: Damian Domagała liderem zespołu

W dziewiątej kolejce rundy rewanżowej Serie A doszło do tylko jednego podziału punktów, a kolejne „oczka” straciła Azimut Modena. Bardzo udane spotkanie zanotował polski atakujący Damian Domagała, który był liderem swojego zespołu, co nie pozwoliło jednak Tonno Callipo Calabria Vibo Valentinie na odniesienie zwycięstwa. 

 

Spotkanie pomiędzy Sir Safety Conad Perugią a Cucine Lube Civitanovą zapowiadane jako hit kolejki zakończyło się po czterech setach wygraną gospodarzy, którzy tylko w pierwszym secie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli w końcówce. Walka między zespołami była dość wyrównana, a podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego mieli nieznaczną zaliczkę we wszystkich elementach. Goście popełnili za to więcej błędów w przyjęciu (10 do 4 po stronie przeciwników) i zagrywce (22 do 17). Najlepszym graczem po stronie Cucine Lube Civitanovy był Taylor Sander, który wywalczył szesnaście „oczek” przy skuteczności 39%, a o jeden punkt mniej miał Osmany Juantorena. Aż pięć razy blokiem rywali zatrzymał Davide Candellaro, który spotkanie zakończył z dorobkiem dziesięciu „oczek”. W Sir Safety Conad Perugii niekwestionowanym liderem był Aleksandar Atanasijević, który wywalczył 23 punkty przy 44% skuteczności w ataku. Z dobrej strony pokazał się również inny Serb, Marko Podraščanin, który czterokrotnie zatrzymał rywali blokiem i zakończył mecz z dorobkiem 10 punktów.

 

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:20)

MVP: Massimo Colaci

 

 

 

Caledonia Verona w meczu z Gi Group Monzą pozwoliła rywalom na zwycięstwo tylko w drugim secie, w pozostałych kontrolując przebieg gry. Co ciekawe, w przyjęciu zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni trenera Miguela Falasci, którzy utrzymali 59% jakości przy 44% po stronie gości. Atak za to na wyższym poziomie stał w drużynie z Verony, która punktem kończyła połowę swoich akcji. Obydwa zespoły niemal identycznie prezentowały się w bloku i zagrywce, gdzie dzielił je jeden punkt. Najlepszym zawodnikiem w Calzedonii Verona był Tonček Štern, który dołożył do dorobku klubu 21 „oczek” przy skuteczności 54%. Wybrany MVP spotkania Thomas Jaeschke wywalczył 14 punktów, utrzymując 36% jakości. Po stronie Gi Group Monzy ponownie liderem był Oleg Plotnitskiy, kończący mecz z dorobkiem 19 punktów przy 53% skuteczności. Czternaście „oczek” miał Simon Hirsh, który trzy z nich zdobył blokiem.

 

Gi Group Monza – Calzedonia Verona 1:3 (21:25, 25:16, 20:25, 23:25)

MVP: Thomas Jaeschke

 

 

 

Siatkarze Diatec Trentino bez straty seta pokonali Wixo LPR Piacenzę, chociaż w trzeciej odsłonie losy ważyły się do ostatniej piłki. Gospodarze dopiero po grze na przewagi przypieczętowali zwycięstwo. Jedynie w polu zagrywki i przyjęciu zespoły utrzymały podobny poziom. W ataku zdecydowanie lepsi byli podopieczni trenera Angelo Lorenzettiego, którzy utrzymali 59% skuteczności. Również w bloku mocniejsi byli miejscowi, którzy zatrzymali rywali dziewięć razy, podczas gdy sami nie przebili się przez ręce przeciwników tylko czterokrotnie. Najwięcej punktów w Diatec Trentino zdobył Nicholas Hoag – 17, który utrzymał 56% skuteczności w ataku. W Wixo LPR Piacenzie ponownie liderami byli Alessandro Fei i Trevor Clevenot, którzy zdobyli kolejno 12 i 13 „oczek”.

 

Diatec Trentino – Wixo LPR Piacenza 3:0 (25:22, 25:19, 27:25)

MVP: Nicholas Hoag

 

 

 

Dość niespodziewanie, bo dopiero po tie-breaku, Azimut Modena pokonała Tonno Callipo Calabria Vibo Valentinę. Podopieczni trenera Radostina Stoycheva byli już w bardzo trudnej sytuacji, przegrywali bowiem już 0:2 i musieli walczyć o doprowadzenie do piątej odsłony, w której zwyciężyli dopiero po grze na przewagi. W ataku skuteczniejsi byli gospodarze, którzy utrzymali 48% skuteczności przy 39% rywali. W bloku i zagrywce lepiej prezentowali się za to gracze Tonno Callipo Calabria Vibo Valentiny. W Azimut Modenie liderami byli Maarten Van Garderen i Swan N’Gapeth, którzy zdobyli kolejno 22 i 20 punktów. Po raz kolejny dobry mecz zanotował Maxwell Holt, który zakończył spotkanie z dorobkiem 12 „oczek”, w tym ośmiu atakiem i dwóch blokiem. Aż pięciokrotnie rywali zatrzymał za to Daniele Mazzone. Po stronie Tonno Callipo Calabria Vibo Valentiny bardzo dobrze zaprezentował się Damian Domagała, który zdobył dla drużyny 21 punktów przy skuteczności 36%.

 

Azimut Modena – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentina 3:2 (29:31, 20:25, 25:14, 25:21, 17:15)

MVP: Bruno Rezende

 

 

 

Większych problemów z pokonaniem rywali nie miała również Bunge Ravenna, która tylko w trzecim secie pozwoliła Taiwan Excellence Latinie na nawiązanie wyrównanej walki. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie, co szczególnie widać było w przyjęciu (56% do 38%). Również blokiem skuteczniej zagrali gospodarze, którzy punktowali dziesięć razy przy tylko czterech „oczkach” siatkarzy z Latiny. W Bunge Ravennie najwięcej punktów zdobył Cristian Poglajen – 20, który utrzymał 68% jakości, a aż cztery razy posłał na stronę rywali asy serwisowe.

 

Bunge Ravenna – Taiwan Excellence Latina 3:0 (25:17, 25:18, 28:26)
MVP: Cristian Poglajen

 

 

 

Revivre Milano w żadnym z setów nie pozwoliło siatkarzom Biosi Indexy Sory nawiązać walki i pewnie zakończyło mecz w trzech partiach. Goście lepiej zaprezentowali się w ataku (65% do 51%) oraz bloku, gdzie wywalczyli dziewięć „oczek”, o siedem więcej niż przeciwnicy. Dušan Petković po raz kolejny był liderem swojej drużyny i zdobył 13 punktów, utrzymując 44% skuteczności. W Revivre Milano najwięcej „oczek” wywalczył Klemen Čebulj, który zakończył spotkanie z dorobkiem 17 punktów i utrzymał 68% jakości.

 

Biosi Indexa Sora – Revivre Milano 0:3 (22:25, 22:25, 16:25)

MVP: Klemen Čebulj

 

 

 

Kioene Padova zakończyła spotkanie z BCC Castellaną Grotte po trzech setach, w żadnym z nich nie pozwalając rywalom na walkę. Gospodarze zdominowali przeciwników w bloku, zdobywając tym elementem dwanaście „oczek” przy ani jednym rywali. Najlepszymi zawodnikami po stronie miejscowej ekipy byli Luigi Randazzo i Alberto Polo, którzy zdobyli kolejno siedemnaście i szesnaście punktów. W BCC Castellanie Grotte Miłosz Hebda zagrał tylko w pierwszym secie i zdobył trzy punkty.

 

Kioene Padova – BBC Castellana Grotte 3:0 (25:13, 25:21, 25:17)

MVP: Alberto Paolo

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne