Jakub Ziobrowski po urazie oka wrócił do treningów

Jakub Ziobrowski nie mógł pomóc swojemu zespołowi w ostatnim spotkaniu ligowym, w którym Cerrad Czarni Radom mierzyli się z Dafi Społem Kielce. Podopieczni wygrali to starciu w trzech setach, ale atakujący nie znalazł się w składzie meczowym z powodu urazu oka, jakiego nabawił się na jednym z treningów.

 

Stan zdrowia poprawia się

 

W dziewiętnastej kolejce PlusLigi radomianie mierzyli się z przedostatnim zespołem w tabeli. Mecz ten zakończył się w trzech setach na korzyść podopiecznych trenera Roberta Prygla i zainkasowali komplet punktów. W składzie drużyny na ten pojedynek zabrakło Jakuba Ziobrowskiego, który na jednym z przedmeczowych treningów doznał urazu. „Kuba na jednym z treningów przed meczem z Kielcami odniósł kontuzję. Zawodnik doznał urazu w niefortunny sposób, dostając piłką w oko tuż pod koniec zajęć” – powiedział szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom, Robert Prygiel. W spotkaniu tym na ataku wystąpił Wojciech Żaliński, który w ciągu całego starcia zdobył piętnaście punktów w tym trzy blokiem. Żaliński udanie skończył dwanaście na dwadzieścia sześć posłanych do niego piłek, co dało mu 46% skuteczności w ataku.

 

Przypomnijcie sobie jak przebiegało spotkanie radomian z Dafi Społem Kielce

 

W środę (7 lutego) Jakub Ziobrowski wziął udział w treningu z całym zespołem, ale nie mógł wykonywać wszystkich ćwiczeń. „Kuba trenuje z nami, ale oczywiście nie może skakać, czy atakować. Ważne, że stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień”  – dodał Robert Prygiel.

 

Przypomnijmy tylko, że do pełni zdrowia nie wrócił jeszcze Michał Filip, który wciąż przechodzi proces rehabilitacji po złamanych kościach śródstopia. W jego miejsce powołany został atakujący II-go ligowego zespołu Czarnych Radom, Łukasz Zugaj. Z kolei w miejsce Jakuba Ziobrowskiego, na pozycji atakującego gra Wojciech Żaliński, który w meczu z Dafi Społem Kielce był jednym ze skuteczniejszych siatkarzy na boisku.

 

Radomianie z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów plasują się aktualnie na dziewiątym miejscu w tabeli PlusLigi, a najbliższy mecz Cerrad Czarni Radom rozegrają  na wyjeździe. W sobotę (10 lutego) podopieczni trenera Roberta Prygla zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała.

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/opracowanie własne