PlusLiga: Radomianie z kompletem punktów

Starcie Cerradu Czarnych Radom z Dafi Społem Kielce zakończyło dziewiętnastą kolejkę PlusLigi. Spotkanie to zakończyło się w trzech odsłonach na korzyść gospodarzy, mimo iż praktycznie przez całego ostatniego seta na prowadzeniu utrzymywali się podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza. MVP meczu został wybrany Kamil Kwasowski.

 

Spotkanie od błędu w ataku rozpoczął Kamil Kwasowski (0:1), a kilka chwil później po ataku Jakuba Wachnika na dwa punkty prowadzenia wyszli zawodnicy z Kielc (3:1). Pomimo trzypunktowej starty (4:7) po ataku Dmytro Teryomenko, radomianom udało się zniwelować przewagę do jednego punktu (8:9). Obie drużyny popełniały liczne błędy w zagrywce. Po ataku Kamila Kwasowskiego na tablicy wyników widniał remis (13:13), a kilka chwil później Dmytro Teryomenko skutecznie wbił piłkę w boisko rywali co dało gospodarzom dwa punkty zaliczki (16:14). Radomianie nie pozwolili przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł, wypracowując pięciopunktową przewagę (22:17) i pierwszą partię zakończył Dejan Vinčić (25:18).

 

Drugiego seta od skutecznego ataku rozpoczął Jakub Wachnik (1:0), a kilka minut później po skutecznym uderzeniu w wykonaniu Tomasza Fornala o dwa „oczka” lepsi byli gospodarze (4:2). Kielczanie cały czas starali się utrzymywać kontakt punktowy z przeciwnikami, skutecznie atakował Tomislav Dokić (5:6). Przez część seta podopieczni Roberta Prygla utrzymywali prowadzenie, jednak po dobrej zagrywce Macieja Pawlińskiego na tablicy wyników był remis (13:13). Kamil Kwasowski wbił piłkę w boisko (16:13) co zmusiło opiekuna kieleckiej drużyny do wykorzystania przerwy. Mariusz Schamlewski pomylił się w ataku, co pozwoliło radomskiej drużynie na powiększenie przewagi (21:15). Mimo prób kielczanie nie zdołali odrobić strat (24:18). Błąd w zagrywce Jakuba Szymańskiego zakończył drugiego seta (25:20).

 

Od autowej zagrywki rozpoczął Maksim Morozau (1:0), ale po chwili skutecznie atakował Jakub Wachnik (1:1). Na początku trzeciej odsłony drużyny grały punkt za punkt (5:5), po ataku Tomasza Fornala minimalną przewagę osiągnęli radomianie (7:5). Trzecia partia była bardzo wyrównana, a po skutecznym bloku na Tomaszu Fornalu kielczanie wyszli na prowadzenie (12:10). Po autowym ataku Wojciecha Żalińskiego o czas poprosił Robert Prygiel (15:12). Po powrocie na boisko przewaga rywali wzrosła (17:13). Po skutecznym ataku Kamila Kwasowskiego starta radomian wynosiła dwa punkty (16:18). Najpierw blokiem został zatrzymany Maciej Pawliński (19:19), a kilka chwil później Jakub Wachnik (21:20). Dmytro Teryomenko zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki co przybliżyło radomian do zwycięstwa (23:20), ale kilka minut później zatrzymany został Norbert Huber (24:24). Po zaciętej końcówce ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna Cerradu Czarnych Radom (28:26).

 

Cerrad Czarni Radom – Dafi Społem Kielce (25:18, 25:20, 28:26)

 

MVP: Kamil Kwasowski

 

 

Składy zespołów:

 

Cerrad Czarni Radom: Dmytro Teryomenko, Dejan Vinčić, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero) oraz Kamil Droszyński, Jakub Rybicki

 

Dafi Społem Kielce: Przemysław Stępień, Mariusz Schamlewski, Jakub Wachnik, Maciej Pawliński, Tomislav Dokić, Maxim Marozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Jakub Szymański, Michał Superlak, Piotr Adamski

 

 

*więcej informacji wkrótce