Liga turecka: Ziraat Bankasi ponownie wygrywa. Bardzo dobry występ Konarskiego

Zawodnicy występujący w lidze tureckiej nie odpoczywają i po zaledwie dwóch dniach przerwy zagrali piętnastą kolejkę spotkań. Żadne ze starć nie zakończyło się podziałem punktów. Jedynie w meczu Ziraatu Bankasi rozegrane zostały cztery sety. Zespół Dawida Konarskiego zanotował kolejną wygraną na swoim koncie, a Polak był jednym z głównych bohaterów tego zwycięstwa.

 

Bez większych problemów w swoim starciu poradzili sobie siatkarze Jeopark Kula Belediyesi, którzy podejmowali graczy Besiktas Stambuł. Gospodarze pokonali swoich przeciwników w trzech partiach, mieli oni bowiem dużą przewagę w grze blokiem, zdobywając w ten sposób dziesięć punktów, przy dwóch „oczkach” rywali. Obie drużyny zaś zdobyły po sześć punktów z pola serwisowego. Najlepiej punktującym graczem był Luan Jose Weber z Jeopark Kula Belediyesi, który zapisał na swoim koncie piętnaście „oczek”, w tym dwa asy serwisowe. Po drugiej stronie siatki najlepiej poradził sobie Batuhan Avi z jedenastoma punktami przy swoim nazwisku.

 

Jeopark Kula Belediyesi – Besiktas Stambuł 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

 

 

 

Piętnastą z rzędu przegraną zapisali na swoim koncie siatkarze TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik, którzy przegrali we własnej hali z  Afyon Belediyesi Yuntas. Gospodarze nie ugrali nawet jednej partii i nie zdobyli więcej niż dziewiętnaście punktów w secie. Miejscowi nieco lepiej poradzili sobie w zagrywce zdobywając cztery asy serwisowe przy dwóch rywali, co nie miało odzwierciedlenia w końcowym rezultacie. Dużo gorzej zagrali za to w bloku nie zdobywając w ten sposób ani jednego punktu, przy trzynastu przeciwników. Najwięcej „oczek” zdobył gracz Afyon Belediyesi Yuntas, Olli Pekka Ojansivu, zapisując na swoim koncie dziesięć punktów. Po drugiej boiska najlepiej punktował Dogus Bayram z ośmioma „oczkami” na swoim koncie.

 

TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik – Afyon Belediyesi Yuntas 0:3 (13:25, 19:25, 13:25)

 

 

 

Również bez większych problemów poradzili sobie liderzy tabeli, siatkarze Halkbanku Ankara. Pokonali oni w trzech partiach graczy Istambuł BBSK. Gospodarze zagrali bardzo dobrze w polu zagrywki, zdobywając sześć asów serwisowych przy ani jednym przeciwników. Lepiej poradzili też sobie w bloku zdobywając w tym elemencie trzynaście punktów przy trzech rywali. Najlepszym graczem meczu z czternastoma punktami na swoim koncie był zawodnik Halkbanku Ankara, Fernando Hernandez. W zespole przeciwnym najlepiej punktował Serhat Coskun zdobywając jedenaście „oczek”.

 

Halkbank Ankara – Istambuł BBSK 3:0 (25:15. 25:20, 25:19)

 

 

 

Nieco bardziej zacięte spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Fenerbahce Stambuł a Maliye Piyango. Siatkarze ze Stambułu wygrali z trzech setach, ale goście powalczyli w drugim secie i przegrali dopiero po grze na przewagi. Oba zespoły podobnie zaprezentowały się w zagrywce. Gospodarze zdobyli pięć asów serwisowych, a gracze Maliye Piyango o jeden mniej. Siatkarze Fenerbahce Stambuł lepiej zagrali za to blokiem, zdobywając dwanaście „oczek”, a ich przeciwnicy osiem. Najlepiej punktował zawodnik zespołu Fenerbahce, Metin Toy, który zdobył dwadzieścia punktów, w tym trzy blokiem. Po drugiej stronie siatki najlepiej zagrał Oliver Venno z szesnastoma „oczkami” na swoim koncie.

 

Fenerbahce Stambuł – Maliye Piyango 3:0 (25:23, 26:24, 25:21)

 

 

 

Zwycięska passa powróciła w szeregi Ziraatu Bankasi, którego siatkarze po czterosetowej walce pokonali Galatasaray HDI Sigorta Stambuł. Zespół Dawida Konarskiego przegrał tylko pierwszą partię, pozostałe to przewaga drużyny z Ankary. Duży wpływ na wygraną miała gra blokiem, zawodnicy Ziraatu Bankasi postawili trzynaście punktowych bloków, a ich rywale osiem. Nieco gorzej poradzili sobie w zagrywce, zagrywając cztery asy serwisowe przy pięciu zagrywkach przeciwników. Ponownie najlepszym zawodnikiem meczu był Dawid Konarski, który zdobył dla swojego zespołu dwadzieścia jeden punktów, posłał dwa asy serwisowe i zdobył cztery „oczka” blokiem. Po drugiej stronie siatki liderem był Okello Daudi, który zdobył tylko jeden punkt mniej.

 

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł – Ziraat Bankasi 1:3 (25:16, 19:25, 18:25, 17:25)

 

 

 

Ostatni mecz piętnastej kolejki to łatwe zwycięstwo siatkarzy Arkasu Spor Izmir, którzy w trzech setach pokonali na własnym terenie Inegol Belediyesi. Gospodarze mieli przewagę punktową w bloku, zdobywając w tym elemencie sześć punktów przy trzech rywali. Nieco lepiej punktowali też z pola zagrywki zagrywając pięć asów serwisowych przy trzech asach przeciwników. W zespole z Izmiru najlepiej punktował Michael Sanchez, który zdobył dla swojej drużyny dziewiętnaście punktów/ po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Niels Klapwijk, który zdobył w czasie tego spotkania siedemnaście punktów.

 

Arkas Spor Izmir – Inegol Belediyesi 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

 

 

 

 

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne