Liga turecka: Dobry występ Konarskiego to za mało. Ziraat Bankasi z drugą porażką

Czternasta kolejka ligi tureckiej nie przyniosła kibicom większych emocji. Niemal wszystkie mecze zakończyły się po trzech setach. Jedynie rywalizacja Ziraatu Bankasi i Arkasu Spor Izmir zakończyła się w pięciu setach na korzyść graczy z Izmiru. Dawid Konarski zagrał dobre spotkanie, ale to nie wystarczyło do odniesienia kolejnego zwycięstwa.

 

Czternastą kolejkę spotkań ligi tureckiej rozpoczęli siatkarze Inegol Belediyesi, którzy podejmowali TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik. Gospodarze odnieśli łatwe zwycięstwo nad beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywek, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Siatkarze drużyny Inegol Belediyesi mieli nad rywalami przewagę w każdym z elementów gry. Zdobyli dziewięć punktów blokiem, przy trzech „oczkach” TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik, mieli też miażdżącą przewagę w zagrywce, zdobywając bezpośrednio z pola serwisowego jedenaście punktów, przy trzech przeciwników. W zespole Inegol Belediyesi po piętnaście „oczek” wywalczyło dwóch zawodników, Gazmend Husaj oraz Niels Klapwijk. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Mete Gungor z ośmioma punktami na swoim koncie.

 

Inegol Belediyesi – TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

 

 

 

Również bez większych problemów poradzili sobie siatkarze Halkbanku Ankara, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali Besiktas Stambuł, nie tracąc przy tym żadnego seta. Zawodnicy z Ankary przyjmowali z bardzo wysoką skutecznością, na poziomie aż 61% i 48% przyjęcia idealnego. Ich rywale odbierali na niższym poziomie 38% i 25% przyjęcia perfekcyjnego. Zwycięzcy również lepiej radzili sobie w bloku, zdobywając w tym elemencie osiem punktów, a przeciwnicy o sześć „oczek” mniej. Najwięcej punktów w tej rywalizacji zdobyło aż trzech graczy Halkbanku Ankara: Lucas Loh, Burutay Subasi i Velizar Chernokozhev wywalczyli dla swojego zespołu po jedenaście punktów. W drużynie Besiktas Stambuł najlepiej zagrał Muhammet Delibas zapisując przy swoim nazwisku dziesięć „oczek”.

 

Besiktas Stambuł – Halkbank Ankara 0:3 (23:25, 14:25, 16:25)

 

 

 

W rywalizacji pomiędzy Istambuł BBSK i Fenerbahce Stambuł lepsi okazali się siatkarze Fenerbahce, którzy wygrali spotkanie w trzech setach. Gracze Istambuł BBSK znacznie lepiej radzili sobie w przyjęciu, odbierają piłki na poziomie aż 63% przy 41% rywali, ale nie pozwoliło to na powalczenie w meczu. Ich przeciwnicy lepiej zagrali blokiem, zdobywając w ten sposób dziewięć punktów, przy pięciu „oczkach” przeciwników. najlepiej punktującymi zawodnikami było dwóch siatkarzy Fenerbahce Stambuł, Guillaume Quesque i Metin Toy, którzy zdobyli po dziesięć punktów. Po drugiej stronie boiska najlepiej zagrał Serhat Coskun z taką samą ilością „oczek” na swoim koncie.

 

Istambuł BBSK – Fenerbahce Stambuł 0:3 (17:25, 24:26, 20:25)

 

 

 

Kolejne trzysetowe spotkanie obejrzeli kibice Afyon Belediyesi Yuntas, które podejmowało Jeopark Kula Belediyesi. Rywalizacja zakończyła się na korzyść gości, którzy największy opór ze strony przeciwników napotkali w pierwszej partii. Oba zespoły zagrały równo w polu zagrywki, zagrywając po sześć asów serwisowych. Na podobnym poziomie drużyny również blokowały. Zawodnicy Afyon Belediyesi Yuntas zdobyli blokiem osiem punktów, a rywale o jedno „oczko” więcej. Najbardziej widoczna była różnica w skuteczności przyjęcia. Goście odbierali zagrywki ze skutecznością 61%, a drużyna przeciwna ze skutecznością na poziomie 46%. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był gracz zespołu Jeopark Kula, Raphael Olveira, który zdobył dwadzieścia jeden punktów i atakował ze skutecznością aż 68%. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisał się Olli Pekka Ojansivu z trzynastoma „oczkami” przy swoim nazwisku.

 

Afyon Belediyesi Yuntas- Jeopark Kula Belediyesi 0:3 (28:30, 18:25, 23:25)

 

 

 

Podobnie jak poprzednie spotkania, starcie pomiędzy Maliye Piyango i Galatasaray HDI Sigorta zakończyło się w trzech setach. Zwycięstwo odnieśli siatkarze Galatasaray, którzy znacznie lepiej zagrali blokiem zdobywając w tym elemencie jedenaście punktów. Ich rywale tym elementem zdobyli sześć „oczek”. W drużynie Galatasaray HDI Sigorta lepiej funkcjonowała tez zagrywka. Zawodnicy zwycięskiej drużyny zagrali sześć asów serwisowych, przy tylko dwóch przeciwników. Najwięcej punktów wywalczyło dwóch graczy. Po osiemnaście punktów zdobyli Daudi Okello w zespole Galatasaray oraz Oliver Venno w drużynie Maliye Piyango.

 

Maliye Piyango – Galatasaray HDI Sigorta 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

 

 

 

Największe emocje przyniosło niedzielne starcie pomiędzy Ziraatem Bankasi i Arkasem Spor Izmir. Jedyne pięciosetowe spotkanie zakończyło się na korzyść graczy z Izmiru, którzy są drugim zespołem pokonującym dotychczasowego lidera tabeli. Druga przegrana drużyny Dawida Konarskiego i niewystępującego wciąż Bartosza Kurka doprowadziła do spadku ich zespołu na drugie miejsce. Gracze z Izmiru lepiej zagrali blokiem, zdobywając w tym elemencie dziesięć punktów przy sześciu rywali. Obie drużyny podobnie zagrywały. Siatkarze Arkasu Spor Izmir posłali cztery asy serwisowe, a przeciwnicy o jednego mniej. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył siatkarz Arkasu Izmir, Michael Sanchez. Wywalczył on aż dwadzieścia dziewięć punktów i atakował z bardzo wysoka skutecznością 71%. W zespole Ziraatu Bankasi ponownie świetnie spisał się Dawid Konarski z dwudziestoma sześcioma „oczkami” na swoim koncie, ale jego bardzo dobra gra nie dała kolejnego zwycięstwa jego drużynie.

 

Ziraat Bankasi – Arkas Spor Izmir 2:3 (30:28, 16:25, 20:25, 25:20, 12:15)

 

 

 

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne