Liga turecka: Bez zmian na czele tabeli. Drużyna Konarskiego z kolejnym zwycięstwem

Po trzynastej kolejce spotkań ligi tureckiej na czele tabeli wciąż znajduje się Ziraat Bankasi Ankara, która ma dwa „oczka” przewagi na drugim Halkbankiem Ankara. Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka odniósł kolejne zwycięstwo, a tylko jedno ze spotkań zakończyło się podziałem punktów. Polski atakujący po raz kolejny był liderem swojej drużyny.

 

Łatwe zwycięstwo na swoim koncie ponownie zapisali siatkarze Ziraatu Bankasi. Tym razem pokonali rywali z TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik, którzy w ani jednym secie nie przekroczyli granicy dwudziestu punktów. Gospodarze zdobyli cztery punkty blokiem, a lider tabeli dwa „oczka” więcej. Oba kluby podobnie punktowały zagrywką. Bezpośrednio z pola serwisowego goście zdobyli cztery „oczka”, a przeciwnicy o jeden punkt mniej. Zawodnikiem, który poprowadził zespół Ziraatu do zwycięstwa ponownie był Dawid Konarski, który zdobył dwadzieścia jeden punktów. Po drugiej stronie boiska z dziesięcioma „oczkami” na swoim koncie najlepiej spisał się Mehmet Emin Yildiran.

 

TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik – Ziraat Bankasi 0:3 (18:25, 16:25, 19:25)

 

 

 

Czterosetowe spotkanie rozegrane zostało pomiędzy Jeopark Kula Belediyesi a Inegol Belediyesi. Trzy punkty w ligowych zmaganiach zapisali na swoim koncie siatkarze Jeopark, którzy w tej rywalizacji przegrali tylko pierwszą partię. Gospodarze bardzo dobrze zagrali blokiem, zdobywając w tym elemencie dwanaście punktów, przy ośmiu rywali. Obie drużyny przyjmowały na podobnym poziomie. Zawodnicy Inegol przyjmowali ze skutecznością 52%, a ich rywale 54%. Bardzo dobry występ na swoim koncie zapisał Luan Jose Weber. Siatkarz ten zdobył aż dwadzieścia cztery punkty, zagrał dwa asy serwisowe i dwa razy punktował blokiem. Po drugiej stronie siatki liderem był Niels Klapwijk, który zakończył starcie z siedemnastoma punktami przy swoim nazwisku i trzema asami serwisowymi.

 

Jeopark Kula Belediyesi – Inegol Belediyesi 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:22)

 

 

 

Również cztery sety obejrzeli kibice w Ankarze, gdzie Halkbank podejmował Afyon Belediyesi Yuntas. Gospodarze wygrali, zdobywając trzy punkty i przegrywając jedynie drugą partię. Goście pomimo lepszej gry blokiem nie zdołali powalczyć o podział dorobku. Blokiem zdobyli oni dziewięć punktów, a siatkarze Halkbanku pięć. Na wygraną gospodarzy duży wpływ miała zagrywka. Z pola serwisowego zdobyli oni aż osiem „oczek” przy jedynie dwóch przeciwników. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Nemanja Petrić, który zdobył dla swojej drużyny siedemnaście „oczek” i zagrał cztery asy serwisowe. W zespole Afyon najlepiej punktował Olli Pekka Ojansivu z piętnastoma punktami przy swoim nazwisku.

 

Halkbank Ankara – Afyon Belediyesi Yuntas 3:1 (25:14, 15:25, 25:12, 25:23)

 

 

 

W czterech partiach zakończył się też mecz pomiędzy Arkas Spor Izmir i Maliye Piyango, na korzyść zespołu Maliye. Gospodarze zdołali wygrać tylko drugiego seta. Obie drużyny dobrze spisały się w polu zagrywki. Siatkarze Arkasu Spor Izmir zagrali jedenaście asów serwisowych, a ich przeciwnicy zdobyli w tym elemencie siedem punktów. Podopieczni Glenna Hoaga słabiej zagrali zaś blokiem, zdobywając w tym elemencie sześć „oczek”, przy jedenastu punktach przeciwników. Najjaśniejszą postacią spotkania był siatkarz Maliye Piyango, Oliver Venno. Zapisał on na swoim koncie aż trzydzieści trzy punkty, zagrywając dwa asy serwisowe i dwa razy skutecznie blokując. W drużynie Arkasu po szesnaście punktów zdobyli Gokhan Gokgoz i Christian Fromm.

 

Arkas Spor Izmir – Maliye Piyango 1:3 (19:25, 26:24, 24:26, 23:25)

 

 

 

Bez większych problemów poradzili sobie siatkarze Istambuł BBSK, którzy wysoko pokonali drużynę Besiktas Stambuł. Goście podjęli walkę jedynie w trzecim secie, lecz nie udało im się odnieść zwycięstwa. Gospodarze w każdym elemencie dominowali na boisku i zdobyli trzynaście „oczek” blokiem, przy siedmiu przeciwników. Lepiej zagrali w polu zagrywki zdobywając bezpośrednio z pola serwisowego dziesięć punktów, przy trzech rywali. Najwięcej punktów w meczu zdobył siatkarz Istambuł BBSK, Serhat Coskun z osiemnastoma punktami na swoim koncie. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisał się Batuhan Avci, który zdobył czternaście „oczek”.

 

Istambuł BBSK – Besiktas Stambuł 3:0 (25:12, 25:12, 25:23)

 

 

 

Najbardziej zacięte i wyrównane spotkanie zagrali siatkarze Fenerbahce Stambuł i Galatasaray HDI Sigorta. Był to jedyny mecz w którym doszło do podziału punktów, a pięciosetowa batalia zakończyła się ostatecznie na korzyść graczy Galatasaray. Goście znacznie lepiej zagrali blokiem, zdobywając w tym elemencie szesnaście punktów, przy dziesięciu rywali. Siatkarze Fenerbahce lepiej zaś zagrali w zagrywce, zdobywając w ten sposób trzynaście „oczek”, a zwycięzcy sześć. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył siatkarz drużyny Fenerbahce, który zapisał na swoim koncie aż trzydzieści dwa „oczka”, zagrywając pięć asów serwisowych i trzy razy skutecznie blokując. Po drugiej stronie siatki najlepiej zagrał Daudi Okello z dwudziestoma czterema punktami na swoim koncie.

 

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray HDI Sigorta 2:3 (22:25, 25:20, 22:25, 25:21, 19:21)

 

 

 

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne