Ferdinando de Giorgi zastąpi Lebedewa

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował, że z dniem 13 stycznia 2018 roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu KS Jastrzębski Węgiel. Jego następcą zostanie Ferdinando de Giorgi, a do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie Leszek Dejewski.

 

Mark Lebedew został trenerem Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2015/2016, a w pierwszym roku pracy z zespołem wywalczył siódme miejsce w PlusLidze. W kolejnych rozgrywkach ligowych jastrzębianie prezentowali się bardzo dobrze, co poskutkowało tym, że wywalczyli oni brązowy medal mistrzostw Polski. W obecnym sezonie drużyna z województwa śląskiego radzi sobie ze zmiennym szczęściem, rozgrywając dobre i słabe spotkania. W ostatnim czasie jastrzębianie stoczyli pojedynek z ONICO Warszawa, którego stawką był awans do półfinału Pucharu Polski. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali to starcie po tie-breaku i nie udało im się wywalczyć przepustki do turnieju finałowego, który w dniach 27-28 stycznia odbędzie się we Wrocławiu. Po tym spotkaniu zarząd klubu zdecydował się na zwolnieni e z funkcji pierwszego trenera Marka Lebedewa. Powodem takiej decyzji były niezadowalający poziom sportowy zespołu.

 

 

De Giorgi zbawcą Jastrzębskiego Węgla?

 

Miejsce Lebedewa w klubie z Jastrzębia-Zdroju zajmie były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgi, który swoje obowiązki zacznie pełnić od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w dniu 21 stycznia 2018 roku. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski.

 

Przypomnijmy, że de Giorgi przez dwa sezony z powodzeniem prowadził kędzierzynian, sięgając z nimi po dwa złote medale mistrzostw kraju i Puchar Polski. Po sezonie 2016/2017 zaczął on pracę z biało-czerwonymi, ale po mistrzostwach Europy, na których Polska nie zdołała awansować do ćwierćfinałów, pożegnał się ze stanowiskiem.

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla obecnie plasują się na czwartym miejscu w tabeli PlusLigi. Mają oni za sobą szesnaście meczów, w których zdołali zdobyć trzydzieści punktów, wygrywając siedem spotkań. Kolejnym rywalem brązowych medalistów z poprzedniego sezonu będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/informacja własna