Pozostało już tylko trzech. Michał Mieszko Gogol przewidywany do sztabu reprezentacji Polski

W Polskim Związku Piłki Siatkowej trwają rozmowy w ramach przedostatniego etapu wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. W grze o to stanowisko pozostało już trzech kandydatów. W związku z propozycją przedstawioną przez trenera Michał Mieszko Gogola Związek informuje, że jest on przewidywany do  współpracy ze sztabem reprezentacji Polski.

 

Przedostatnia prosta

 

Polski Związek Piki Siatkowej prowadzi ostatni etap wyłonienia trenera reprezentacji Polski mężczyzn. W walce o tę funkcję pozostało już tylko trzech kandydatów, z którymi prowadzone są obecnie rozmowy: Piotr Gruszka, Andrzej Kowal i Vital Heynen. Na ich podstawie zespół ds. wyboru trenera reprezentacji Polski przedstawi rekomendacje dla Zarządu. Ten zaś spotka się ze wskazanymi kandydatami i podejmie ewentualną decyzję, o tym, kto w najbliższym czasie obejmie stery nad polską drużyną narodową, która w tym roku będzie broniła wywalczonego przed czterema laty tytułu mistrzów świata. Posiedzenie Zarządu jest zaplanowane na 7 lutego i to prawdopodobnie wtedy poznamy nazwisko następcy trenera Ferdinando De Giorgiego.

 

Przewidywana współpraca

 

Wszystko wskazuje na to, ze kwestia wyboru selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn nabrała tempa. Z ostatnio przedstawionych czterech kandydatów zostało już trzech, a z wyścigu o to stanowisko odpadł trener Michał Mieszko Gogol. Nie jest to jednak definitywne pożegnanie.

 

Włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej informują jednocześnie o decyzji przewidywanego włączenia do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski trenera Michała Mieszko Gogola. Decyzja ta jest umotywowana przedstawieniem przez trenera Espadonu Szczecin bardzo ciekawego planu współpracy z męską reprezentacją narodową.

 

Źródło: http://www.pzps.pl / opracowanie własne