Francuzi kolejny raz na Memoriale Wagnera

Reprezentacja Francji jest trzecim, po Polakach i Rosjanach, uczestnikiem tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni trenera Laurenta Tillie przyjadą do Polski, by sprawdzić formę przed mistrzostwami świata, które obędą się we wrześniu. Dla Francuzów będzie to już trzeci występ w Memoriale.

 

Głos kibiców ma znaczenie

 

Reprezentacja Francji cieszy się w Polsce dużą sympatią ze strony kibiców, którzy na jej meczach zjawiają się w dużej ilości. Organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera kilka tygodni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych pytali fanów, jakie drużyny chcieliby zobaczyć w tegorocznej edycji. Wiele głosów opowiedziało się właśnie za Francuzami. Włodarze postanowili się więc dostosować do woli kibiców i zaprosili podopiecznych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Obecność Francuzów w 16. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, to dowód na to, że impreza cały czas cieszy się dużym prestiżem wśród reprezentacji na całym świecie. Z drugiej strony – to również gwarancja najwyższego poziomu sportowego turnieju, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia tego roku. Wszak Trójkolorowi dołączyli do Polaków i Rosjan, a to jeszcze nie wszystko, ponieważ czwarty uczestnik także będzie zespołem ze ścisłej światowej czołówki” – mówi Jerzy Mróz, pomysłodawca i organizator Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Reprezentacja Francji w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera wystąpi po raz trzeci. Wcześniej wzięła udział w tej imprezie w 2015, a następnie w 2017 roku. Dla podopiecznych trenera Laurenta Tillie będzie to doskonała okazja do sprawdzenia się przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które odbywać się będą we Włoszech i Bułgarii. Oprócz Francuzów w Memoriale wystąpi również reprezentacja Polski, która nadal jest na etapie wyboru selekcjonera, o czym więcej przeczytacie TUTAJ, oraz Rosji – mająca zamiar wywalczyć mistrzostwo świata.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne