Winiarski pożegna reprezentację Polski w Spodku

Już 19 maja 2018 roku w katowickim Spodku odbędzie się kolejne wielkie wydarzenie. Po raz drugi w tym mieście zostaną odsłonięte tablice z odciskami dłoni wybitnych siatkarzy, a w Spodku odbędzie się oficjalne pożegnanie z reprezentacją Michała Winiarskiego, mistrza świata z 2014 roku.

 

Michał Winiarski to kolejny, po Piotrze Gacku i Pawle Zagumnym, zawodnik, który w ostatnim czasie zdecydował się na zakończenie siatkarskiej kariery. Doświadczony przyjmujący w swoim dorobku medalowym ma między innymi złoto i srebro mistrzostw świata, zwycięstwo w Lidze Światowej, a także wiele sukcesów klubowych w polskiej i włoskiej lidze. Winiarski osiągnął również to, co udało się niewielu, mistrzostwo świata w 2014 roku, pełniąc w tamtejszej kadrze funkcję kapitana. Nie był to jednak pierwszy medal przyjmującego na wydarzeniu tej rangi. W 2006 podczas turnieju w Japonii Winiarski stanął na drugim stopniu podium. Podczas swojej intensywnej kariery siatkarz wielokrotnie mógł cieszyć się ze zdobyczy medalowych z polską kadrą. W 2011 roku podczas Pucharu Świata w Japonii wywalczył drugie miejsce, a rok później zdobył złoto w Lidze Światowej. Przyjmujący trzykrotnie stawał na podium Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, w 2007, 2012 i 2013 roku. 

 

Kariera Michała Winiarskiego to jednak nie tylko medale drużynowe, ale również wyróżnienia indywidualne. W 2007 roku został wybrany najlepszym przyjmującym Ligi Światowej oraz Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, a rok później taką nagrodę otrzymał również podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ostatnią nagrodę indywidualną Michał Winiarski otrzymał w 2012 roku podczas Memoriału Wagnera. W 2014 roku siatkarz bardzo dobrze zaprezentował się podczas mistrzostw świata, co przepłacił zdrowiem i w zeszłym roku z powodu kontuzji zakończył karierę zawodniczą.

 

Michał Winiarski jest kolejnym zawodnikiem, który po Pawle Zagumnym i Krzysztofie Ignaczaku pożegna się z reprezentacją Polski w katowickim Spodku. To wielkie wydarzenia zaplanowano na 19 maja i ma mu towarzyszyć odsłonięcie kolejnych odcisków dłoni w Alei Gwiazd.

 

 

 

Źródło: alejagwiazd.eu/informacja własna