Kurek walczy z kontuzją. Przyjmujący zostanie bez klubu?

Bartosz Kurek trwającego sezonu ligowego nie zaliczy do udanych. W barwach nowego klubu, Ziraatu Bankasi Ankary, polski przyjmujący rozegrał zaledwie jedno spotkanie. Kurka z gry wykluczyła kontuzja, która jak mówi sam zainteresowany, jest dosyć poważna i wymaga długiej rehabilitacji. Aktualnie Kurek leczy uraz w Łodzi.

 

Trudna sytuacja Kurka

 

Bartosz Kurek do Turcji przeszedł z PGE Skry Bełchatów, gdzie występował w poprzednim sezonie. W Ziraacie Bankasi Ankarze obok Kurka występuje inny polski siatkarz, Dawid Konarski, który radzi sobie bardzo dobrze. Bartosz Kurek nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności sportowych z powodu kontuzji, którą leczy praktycznie od startu rozgrywek ligi tureckiej. Przyjmujący wystąpił tylko w jednym spotkaniu. Aktualnie Bartosz Kurek przebywa w Polsce, gdzie poddaje się rehabilitacji, a o swojej kontuzji mówi tak: „Obecnie przechodzę rehabilitację w Łodzi w klinice Sporto, pod okiem doktora Domżalskiego oraz doktora Sokala. Sprawa wygląda tak, że kontuzja, której doznałem, jest ciężka, przewlekła i jest następstwem wieloletniej gry praktycznie bez odpoczynku. Moja stopa wymaga teraz chwili wolnego i odpowiednio długiej rehabilitacji. Nie działa to niestety na moją korzyść, bo jesteśmy w środku sezonu, ale mam nadzieję, ze jeszcze w tym roku pokaże się kibicom na parkietach. Wierzę, ze jeszcze będzie mi dane założyć koszulkę Ziraatu i razem z zespołem powalczę o jakieś wysokie cele, bo właśnie w to mierzymy”.

 

Nie wiadomo, czy polski przyjmujący zdąży wyleczyć uraz przed końcem sezonu i czy zobaczymy go jeszcze na parkiecie. W środowisku spekuluje się także, że niepewne są dalsze losy polskiego gracza w tureckim zespole i być może Bartosz Kurek pozostanie bez klubu.

 

Ziraat Bankasi Ankara mimo braku Bartosza Kurka w lidze tureckiej radzi sobie bardzo dobrze. Zespół plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli, a liderem drużyny jest drugi reprezentant Polski, Dawid Konarski.

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne