Serie A: Rekordowy wynik N’Gapetha

We włoskiej Serie A w czwartek została rozegrana druga kolejka rundy rewanżowej. W żadnym z siedmiu spotkań nie doszło do podziału punktów, a na czele tabeli nadal toczy się zacięta walka o pozycję lidera. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Sir Safety Conad Perugia, a tuż za nią są Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena. 

 

Cucine Lube Civitanova po trzech setach mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad Bunge Ravenną. Największą różnicę między zespołami widać było w trzeciej odsłonie, w której gospodarze zdołali wywalczyć jedynie dziewięć punktów. Dominację przyjezdnej ekipy widać było w każdym elemencie, blokiem zdobyli dziesięć „oczek” podczas gdy miejscowa drużyna wywalczyła tylko jedno. Również w ataku brylowali podopieczni trenera Giampaolo Medei’ego, którzy zakończyli sukcesem 61% uderzeń, a Bunge Ravenna zaledwie 32%. Najlepszym zawodnikiem po stronie gospodarzy był Paul Buchegger, zdobywca dziewięciu punktów przy 35% skuteczności. W Cucine Lube Civitanovie liderem był Tsvetan Sokolov, który wywalczył 15 punktów utrzymując 52% jakości w ataku, a trzy z nich zdobył blokiem. Trzy razy zagrywką punktował Enrico Cester.

 

Bunge Ravenna – Cucine Lube Civitanova 0:3 (17:25, 20:25, 9:25)

MVP: Micah Christenson

 

 

Sir Safety Conad Perugia straciła jednego seta w meczu z podopiecznymi trenera Nikoli Grbicia, ale nie było to łatwe spotkanie. Najbardziej wyrównana walka toczyła się w drugiej partii, która zakończyła się po grze na przewagi wynikiem 28:26 na korzyść gości. Kluczowe w tym starciu było przyjęcie, w którym zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze, utrzymując 47% podczas gdy ich rywale mieli tylko 29%. W pozostałych elementach walka była wyrównana. Najwięcej punktów dla Sir Safety Conad Perugii zdobył Aaron Russel, który na 24 ataki skończył 19, co dało mu 79% skuteczności. Trzy na dziesięć bloków było dziełem serbskiego atakującego Aleksandara Atanasijevicia, który posłał również jednego asa serwisowego. W Calzedonii Verona najwięcej punktów wywalczył Tonček Štern – 22, co nie wystarczyło jednak do przedłużenia losów seta. Dobrze blokiem zagrał Emanuele Birarelli, który tym elementem punktował cztery razy.

 

Sir Safety Conad Perugia – Calzedonia Verona 3:1 (25:19, 26:28, 25:18, 25:22)

MVP: Aaron Russell

 

 

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia zdołała wygrać tylko jednego seta z Wixo LPR Piacenzą, chociaż pierwsze dwie odsłony były wyrównane i kończyły się minimalną różnicą „oczek”. Największą różnicę zauważyć można było w bloku, gdzie goście punktowali siedemnaście razy, a gospodarze dziewięć. Atak i przyjęcie stały na wyrównanym poziomie pomiędzy zespołami. Dobry mecz w szeregach Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii rozegrał Benjamin Patch, który zdobył 19 punktów i utrzymał 56% skuteczności w ataku, w związku czym Damian Domagała pojawił się na boisku tylko w jednym secie na zmianę zadaniową. W Wixo LPR Piacenzie liderem był Alessandro Fei, który punktował 21 razy z 47% skutecznością, a blokiem zdobył aż sześć „oczek”. MVP spotkania, Leonel Marshall wywalczył 14 punktów, w tym aż cztery razy zatrzymując rywali.

 

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Wixo LPR Piacenza 1:3 (23:25, 25:23, 18:25, 19:25)

MVP: Leonel Marshall

 

 

Diatec Trentino i Kioene Padova zagrały ze sobą bardzo nierówny mecz pełen zwrotów akcji. Gospodarze pewnie wygrali premierową odsłonę, by w drugiej walczyć o odrobienie strat i ostatecznie zakończyć ją na swoją korzyść po grze na przewagi. Trzecia partia również zakończyła się na korzyść podopiecznych trenera Angelo Lorenzettiego. Gospodarze przyjęcie i atak utrzymali na poziomie 60%, a ich rywale w tych elementach mieli kolejno 38% i 45%. Liderem Diatec Trentino był Nicholas Hoag, który zakończył spotkanie z dorobkiem 16 punktów, w tym aż pięciu zdobytych zagrywką i dwóch blokiem. Dobre spotkanie zagrał również środkowy Eder Carbonera, który skończył osiem na dziesięć ataków i trzy razy zablokował rywali. Po stronie Kioene Padovy najwięcej „oczek” miał Gabriele Nelli – 11, było to jednak za mało by zagrozić gospodarzom.

 

Diatec Trentino – Kioene Padova 3:0 (25:14, 27:25, 25:17)

MVP: Eder Carbonera

 

 

Azimut Modena zakończyła spotkanie z Biosi Indexą Sorą po czterech setach, po grze na przewagi ulegając rywalom w premierowej odsłonie. Dominację gospodarzy widać było w zagrywce, którą punktował 15 razy przy tylko czterech „oczkach” klubu z Sory. Przyjęcie również stało na wyższym poziomie po stronie Azimut Modeny, która utrzymała 59% jakość. Najwięcej „oczek” po stronie gospodarzy miał Earvin Ngapeth – 26, z czego aż 12 zdobył zagrywką, pobijając rekord Serie A. Aż 26 punktów dla Biosi Indexy Sora wywalczył Dušan Petković, nie wystarczyło to jednak do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Azimut Modena – Biosi Indexa Sora 3:1 (25:27, 25:15, 25:20, 25:20)

MVP: Earvin Ngapeth

 

 

Revivre Milano straciło tylko jednego seta przeciwko podopiecznym trenera Miguela Falaski, którzy na swoją korzyść zakończyli tylko premierową odsłonę. Goście dobrze zaprezentowali się w bloku, punktując tym elementem siedemnaście razy przy ośmiu po stronie Gi Group Monzy. Atak stał na takim samym poziomie w obydwu zespołach, a przyjęcie było minimalnie lepsze w ekipie przyjezdnej. Atak po stronie gospodarzy był rozłożony równomiernie: czternaście punktów zdobył Simon Hirsch, a po dziesięć mieli: Donovan Dzavoronok, Rocco Barone i Oleg Plotnytskyi. W Revivre Milano niekwestionowanym liderem był Nimir Adbel-Aziz, który na swoim koncie miał 29 punktów przy 46% skuteczności. Aż osiem razy blokiem punktował Taylor Averill, który w sumie zobył 15 „oczek”.

 

Gi Group Monza – Revivre Milano 1:3 (25:14, 23:25, 21:25, 16:25)

MVP: Nimir Abdel-Aziz

 

 

Taiwan Excellence Latina nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem BCC Castellany Grotte, tylko w jednym secie pozwalając rywalom na zdobycie dwudziestu punktów. Gospodarze blokiem wywalczyli sześć „oczek”, a ich rywale tylko jeden, takie same proporce były również w asach serwisowych. Obydwie drużyny miały przyjęcie na poziomie 54%, ale atak był korzystniejszy dla miejscowej ekipy (60% do 41%). W Taiwan Excellence Latinie po 15 punktów wywalczyli Cristian Savani (w tym trzy zdobyte serwisem) i Pei-Hung Huang. W BCC Castellanie Grotte jedenaście razy punktował Djalma Moreira, kończąc 11 na 22 ataków. Ani razu na boisku nie pojawił się Miłosz Hebda.

 

Taiwan Excellence Latina – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

MVP: Cristian Savani

 

 

 

Źródło: legavolley.it/informacja własna