David Smith najlepszy w Stanach Zjednoczonych

Amerykański środkowy David Smith został wybrany najlepszym zawodnikiem w Stanach Zjednoczonych. Reprezentant kraju w minionym sezonie ligowym występował w Cerradzie Czarnych Radom, a obecnie w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie. Zawodnik podczas gry w kadrze niejednokrotnie był podporą zespołu, co zostało docenione przez kapitułę plebiscytu. 

 

David Smith w sezonie 2016/2017 zdecydował się podpisać kontrakt z Cerradem Czarnymi Radom, co jak się później okazało było bardzo dobrym wyborem. Siatkarz na przestrzeni całych rozgrywek zdobył 264 punktów, w tym 34 zagrywką i 58 blokiem. Postawa środkowego została doceniona przez szkoleniowca reprezentacji Stanów Zjednoczonych, który powołał go do składu na Ligę Światową. W tym turnieju Smith był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników i to on wziął na siebie ciężar bycia mentalnym liderem. Podczas Ligi Światowej środkowy zajął trzecie miejsce w rankingu najlepiej blokujących z dorobkiem 23 bloków oraz dwunastą lokatę w zestawieniu najlepiej zagrywającym z jedenastoma asami serwisowymi na koncie. Siatkarz po otrzymaniu nagrody dla najlepszego zawodnika w Stanach Zjednoczonych powiedział: „Miałem okazję nauczenia się czegoś nowego, sprawdzenia w nowej roli. Przez większość swojej kariery moim zadaniem było wniesienie nowej energii, kiedy wchodziłem na boisko na zmianę. W tym roku większość meczów zaczynałem w podstawowym składzie, więc mogłem dzielić tę energię na całe mecze, weekendy i turnieje”.

 

W obecnym sezonie ligowym David Smith występuje w plusligowym beniaminku, Aluronie Virtu Warcie Zawiercie, gdzie również jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Do tej pory zawodnik ma na swoim koncie już 133 „oczka”, w tym 31 wywalczył blokiem i 13 zagrywką.

 

 

 

Źródło: teamusa.org/opracowanie własne