Wojciech Żaliński: „Po tym spotkaniu na swój sposób możemy być z siebie zadowoleni”

Cerrad Czarni Radom nie zdołali przerwać zwycięskiej serii zespołu ONICO Warszawa, przegrywając na Torwarze po czterech partiach. Radomianie nie poddali się jednak bez walki. „Po pierwszym secie mało kto by się spodziewał, że ten mecz tyle potrwa, ale my wróciliśmy do naszej dobrej gry” – mówił po tym spotkaniu Wojciech Żaliński.

 

Plusy mimo porażki

 

Mecz w stolicy nie rozpoczął się najlepiej dla zespołu z Radomia. Warszawianie wręcz zdominowali rywali, którzy popełnili w tym secie za dużo błędów. Potem powrócili jednak do gry, nawiązując z przeciwnikami zaciętą i pełną emocji walkę. „Mimo, że wyjeżdżamy stąd bez punktów, to jednak są jakieś pozytywne przesłanki z tego spotkania. Myślę, że po pierwszym secie i po początku drugiego mało kto by się spodziewał, że ten mecz tyle potrwa, raczej wszyscy szykowali się już na Sylwestra. Wróciliśmy do naszej dobrej gry. W tym drugim secie trochę nam zabrakło, na szczęście wygraliśmy trzeciego. Nie mamy z tego żadnej korzyści punktowej, ale to chyba dobry prognostyk na przyszłość. Po tym spotkaniu na swój sposób możemy być z siebie zadowoleni. Oczywiście bardzo żałuję, że wyjeżdżamy stąd z zerem. ONICO Warszawa jest bardzo dobrą drużyną, ale na pewno stać nas na to, żeby tutaj punktować ” – powiedział po spotkaniu na warszawskim Torwarze Wojciech Żaliński.

 

Przypomnij sobie przebieg pojedynku w Warszawie

 

 

Miejsce nie ma znaczenia

 

W historii spotkań tych dwóch zespołów zwykle w Warszawie górą byli siatkarze z Radomia, ale według Wojciecha Żalińskiego miejsce rozgrywania spotkań nie ma większego znaczenia. „W starciach z ekipą z Warszawy w ich hali, a przynajmniej odkąd ja wróciłem do Cerradu Czarnych Radom, zawsze wygrywaliśmy, zazwyczaj przegrywaliśmy u nas. Patrząc na poprzedni sezon i na pierwszy mecz tego, to logika ta została odwrócona. Mam nadzieję, że wygramy w drugiej rundzie w Radomiu” – zakończył kapitan Cerradu Czarnych.

 

Już w najbliższą sobotę radomianie zmierzą się w pierwszym meczu rewanżowym z ekipą GKS-u Katowice, gdzie z pewnością będą chcieli zrewanżować się za porażkę w pierwszej kolejce zmagań.

 

 

 

Źródło: Informacja własna