Kamil Kwasowski i Dejan Vinčić znowu z zespołem!

Cerrad Czarni Radom w piątek zagrają przedostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej, a ich rywalem będzie Łuczniczka Bydgoszcz. Przed tym spotkaniem do składu radomian powrócili dwaj kontuzjowani gracze: Kamil Kwasowski i Dejan Vinčić. Do gry w dalszym ciągu nie jest zdolny Michał Filip, który dochodzi do siebie po operacji.

 

Sytuacja się (u)stabilizuje?

 

Już w piątek siatkarze Cerradu Czarnych Radom przed własną publicznością zmierzą się z zespołem Łuczniczki Bydgoszcz. Do treningów z drużyną powrócili Dejan Vinčić, który od początku sezonu leczył kontuzję łydki oraz Kamil Kwasowski, który przed meczem w Lubinie doznał urazu oka. W związku z powrotem do składu Słoweńca klub z Radomia pożegnał się z ukraińskim rozgrywający Dmytro Dolgopolovem, który zastępował kontuzjowanego Vinčicia, a jego kontrakt dobiegł końca. „Do składu dołączył już zarówno Kamil Kwasowski oraz Dejan Vinčić. Kamil po kontuzji oka trenuje na pełnych obrotach i na pewno znajdzie się w składzie na najbliższy mecz z Łuczniczką Bydgoszcz. Wielce prawdopodobne jest, że w piątkowym meczu zobaczymy także Dejana” – powiedział Wojciech Stępień, drugi trener Cerradu Czarnych Radom.

 

 

Atakujący wciąż wraca do zdrowia

 

Poza treningami znajduje się jeszcze kontuzjowany Michał Filip. Przypomnijmy, że podstawowy atakujący radomskiej drużyny cały czas dochodzi do siebie po niedawnej operacji złamanej kości śródstopia (więcej na temat operacji Michała Filipa przeczytacie TUTAJ, a o kontuzji TUTAJ). Nie oznacza to jednak, że w zespole jest tzw. wakat na tej pozycji. Do drużyny na zastępstwo został włączony Łukasz Zugaj, który na co dzień reprezentuje barwy drugoligowej drużyny Czarnych Radom, a jednocześnie jest jej wychowanek. „Łukasz pomaga nam w codziennej pracy na treningach i niewykluczone, że niebawem będzie zgłoszony w miejsce kontuzjowanego Michała” – wyjaśnił Wojciech Stępień.

 

Przed siatkarzami z Radomia w tym roku kalendarzowym jeszcze dwa mecze ligowe. Kolejnym starciem podopiecznych trenera Roberta Prygla będą tzw. derby Mazowsza. Siatkarze Cerradu Czarnych zagrają na Torwarze z ekipą ONICO Warszawa.

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/opracowanie własne