Operacja zakończona sukcesem. Michał Filip wraca do zdrowia

Podczas meczu Cerradu Czarnych Radom z drużyną Cuprum Lubin kontuzji stawu skokowego oraz złamania kości śródstopia doznał atakujący radomian, Michał Filip. W niedzielę zawodnik pomyślnie przeszedł zabieg i obecnie czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach oraz rehabilitacja, po której wróci do zajęć z zespołem.

 

Operacja zakończona sukcesem

 

Atakujący doznał urazu stawu skokowego w trakcie drugiej partii spotkania z Cuprum Lubin, ale po szczegółowych badaniach okazało się, że uraz był poważniejszy, ponieważ doszło do złamania kości śródstopia.

 

Więcej informacji na temat kontuzji Michała Filipa uzyskacie TUTAJ.

 

W niedzielę w Łodzi Michał Filip przeszedł zabieg, który zakończył się po myśli lekarzy. „Czuję się bardzo dobrze. To był delikatny zabieg, ale cieszę się, że mam to już z głowy. Z dnia na dzień samopoczucie będzie się poprawiać. Całą operacje podsłuchiwałem rozmowę lekarzy. Okazało się, że mam dwa złamania jednej kości. Nic to szczególnego nie zmieniło, więc lekarze po około trzydziestu minutach poinformowali mnie, że wszystko wyszło bardzo dobrze” – mówił po zabiegu Michał Filip. Zawodnika z pewnością nie zobaczymy podczas piątkowego Meczu Gwiazd oraz najbliższych spotkań, które drużyna Cerradu Czarnych Radom rozegra z Łuczniczką Bydgoszcz oraz ONICO Warszawa. Michał Filip prawdopodobnie wróci na boisko w lutym, a teraz czeka go rehabilitacja. „Do końca grudnia nie mogę obciążać nogi. Później czeka mnie wizyta i wstępne badania. Myślę, że za 5-6 tygodni wrócę na boisko” – dodaje Michał Filip.

 

 

Sezon okupiony kontuzjami

 

Michał Filip jest kolejnym zawodnikiem drużyny z Radomia, który w tym sezonie doznał urazu, wykluczającego go z rytmu treningowo-meczowego. Od początku sezonu radomianie walczą nie tylko o ligowe punkty, ale również mierzą się z licznymi kontuzjami. Już na starcie rozgrywek kontuzji nabawił się rozgrywający Dejan Vinčić, natomiast podczas rozruchu przed meczem z lubinianami urazu oka doznał Kamil Kwasowski, który do treningów powinien wrócić w ciągu najbliższych dni.

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/opracowanie własne