Zmiany w Dafi Społem Kielce. Wraca Daszkiewicz

Zarząd Dafi Społem Kielce zakończył współpracę z trenerem Wojciechem Serafinem, który prowadził drużynę w tym sezonie PlusLigi. Jednocześnie klub informuje, że obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu zajmującego ostatnie miejsce w tabeli przejmuje Dariusz Daszkiewicz, dla którego nie będzie to pierwsza przygoda z kielecką drużyną.

 

Słaby początek

 

Dafi Społem Kielce w tym sezonie ligowym nie prezentują się najlepiej i w chwili obecnej znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Gracze z Kielc mają na swoim koncie zaledwie dwie wygrane i sześć punktów. Drużyna w tych rozgrywkach prowadzona była przez Wojciecha Serafina, który po łącznie ośmiu latach spędzonych w Gdańsku odszedł, by realizować się w roli pierwszego trenera. Pierwsza przygoda w tym zawodzie nie była dla niego udana, ponieważ kielecki klub, zmagający się przed sezonem z problemami finansowymi, zaprezentował się bardzo słabo. Włodarze Dafi Społem Kielce zdecydowali się na radykalny krok i postanowili podziękować dotychczasowymi szkoleniowcowi za współpracę, co ma pomóc w poprawie wyników drużyny.

 

 

Powrót do Kielc

 

 

Po raz kolejny na stanowisku trenera w Kielcach pojawi się Dariusz Daszkiewicz, który z klubem związany jest z od kilku lat. Pod jego wodzą w 2009 roku ówczesny Fart awansował do I Ligi rozgrywek, a już rok później do PlusLigi. W 2011 roku Daszkiewicz stracił stanowisko trenera Farta Kielce, aby już w 2012 roku powrócić do pełnienia obowiązków. W sezonie 2016/2017 włodarze Effectora Kielce postanowili pożegnać się z trenerem, a wpływ na taką decyzję zarządu najprawdopodobniej miał fakt, że kielczanie w ostatnich spotkaniach nie prezentowali się najlepiej. Po dziewięciu kolejkach zajmowali oni siódmą lokatę, po czym spadli na dwunaste miejsce. Czarę goryczy przelała porażka do zera z Espadonem Szczecin. Teraz jednak Dariusz Daszkiewicz wraca do Dafi Społem Kielce, by poprawić sytuację zespołu w chwili obecnej realnie zagrożonego spadkiem do pierwszej ligi. Przed szkoleniowcem stoi trudne zadanie, kielczanie bowiem mają na swoim koncie zaledwie sześć punktów.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/informacja własna