Zwycięstwo przyćmione kontuzjami

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom w minioną niedzielę po tie-breaku pokonali Cuprum Lubin. Radomianie z Lubina wywieźli jednak nie tylko zwycięstwo i ligowe punkty, ale także dwie kontuzje. W dniu meczu na porannym treningu urazu oka doznał Kamil Kwasowski, zaś podczas meczu kontuzji nabawił się Michał Filip.

 

Wszystko zaczęło się rano

 

Mecz w Lubinie, chociaż zakończony happy endem, drużynie Cerradu Czarnych Radom przysporzył również strat kadrowych. Radomianie po heroicznej pięciosetowej walce z zespołem z Lubina, co prawda zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo, ale do Radomia wrócili z dwiema kontuzjami – Kamila Kwasowskiego i Michała Filipa. Do urazu pierwszego z graczy doszło już na porannym treningu w dniu meczu. Przyjmujący znalazł się zatem poza składem i mecz obserwował zza band reklamowych. „Kamil w dniu meczu na porannym treningu w Lubinie dostał piłką w oko. Niestety powstał krwiak, który na dzień dzisiejszy nie pozwala zawodnikowi w regularnych treningach” – powiedział Wojciech Stępień, drugi trener drużyny z Radomia.

 

Z relacją z meczu Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom możecie zapoznać się TUTAJ.

 

 

Uraz atakującego poważniejszy

 

Michał Filip rozpoczął mecz w Lubinie, ale dosyć szybko udział w nim zakończył. W drugim secie atakujący drużyny z Radomia podczas jednej z akcji podkręcił staw skokowy, w wyniku czego opuścił boisko i resztę pojedynku obserwował z ławki rezerwowych. Wstępne badania w Radomiu wykazały, że uraz siatkarza jest poważniejszy niż się wydawało. „Z Michałem sytuacja jest dużo poważniejsza. Wiemy już, że ma złamaną kość w stopie i czekać go będzie zabieg. Przerwa zawodnika od gry zależeć będzie od zabiegu oraz czasu rehabilitacji” – powiedział trener Robert Prygiel.

 

W najbliższą niedzielę siatkarze Cerradu Czarnych Radom zagrają kolejne ligowe spotkanie z ekipą Trefla Gdańsk. Sytuacja kadrowa z pewnością jest ciosem dla zespołu, ponieważ w zespole w sumie jest trzech kontuzjowanych zawodników. Od początku sezonu z regularnych treningów i występów z powodu urazu wyeliminowany został Dejan Vinčić.

 

Więcej informacji o kontuzji Dejana Vinčicia przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/opracowanie własne