Michał Bąkiewicz w spalskim sztabie szkoleniowym

Michał Bąkiewicz jest kolejnym siatkarzem, który po zakończonej karierze postanowił zaangażować się w szkolenie młodzieży. Wicemistrz Świata z 2006 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie wspólnie z trenerem Maciejem Zendełem zajmie się trenowaniem rocznika 1999.

 

Pomoc szkoleniowa od mistrza

 

Nie od dziś wiadomo, że wielu byłych sportowców po zakończonych karierach wspiera rozwój młodych sportowców. Taką drogę obrał teraz Michał Bąkiewicz, dołączając do sztabu szkoleniowego spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wicemistrz Świata z 2006 roku oraz mistrz Europy z roku 2009 będzie współpracował z trenerem Maciejem Zendełem i wspólnie zadbają o rozwój sportowy siatkarzy z rocznika 1999. Warto wspomnieć, że Michał Bąkiewicz ma już na swoim koncie pracę szkoleniową z seniorskimi zespołami, w latach 2014-2017 trenował on AZS Częstochowę. „Zacząłem pracować z naszą utalentowaną młodzieżą. Bardzo się cieszę, bo to troszeczkę inny charakter pracy niż z seniorami, ale super satysfakcja. Widać, że ci chłopcy mają potencjał. Będę pomagał Maciejowi Zendełowi w pracy z trzecią i drugą klasą ” – powiedział były reprezentant Polski.

 

 

Zbudować przyszłą siłę

 

Szkolenie kolejnych pokoleń siatkarskich ma w założeniu zapewnienie pewnej ciągłości dyscypliny, pewnej gwarancji jej przyszłości. Michał Bąkiewicz nie ukrywa, że głównym celem będzie wypracowanie z młodymi zawodnikami umiejętności, dzięki którym będą w niedalekiej przyszłości wspomagać polską siatkówkę: „Ważne jest to z mojej perspektywy, żeby każdy wykorzystał maksymalnie swój potencjał. Żeby jak najwięcej chłopaków ze szkoły grało w reprezentacji Polski seniorów”.

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne