Znamy podział na grupy mistrzostw świata

Wczoraj jasne stało się, w jaki sposób przeprowadzane będzie losowanie grup mistrzostw świata, a dzisiaj poznaliśmy już skład grup na tym turnieju. 24 zespoły zostały podzielone na cztery grupy liczące po sześć reprezentacji, a już po tym etapie osiem drużyn pożegna się z możliwością walki o medale turnieju we Włoszech i Bułgarii. 

 

W pierwszym etapie rywalizacji zespoły zostały podzielone na cztery grupy, składające się z sześciu drużyn. Już na tym etapie rozgrywek osiem ekip pożegna się z mistrzostwami świata (kadry zajmujące miejsca 5-6 w swoich grupach).

 

Więcej o mistrzostwach świata pisaliśmy TUTAJ

 

Reprezentacja Polski w przyszłym roku bronić będzie tytułu mistrza świata wywalczonego w 2014. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ polskiej karze nie wiedzie się ostatnio dobrze, a ze zwycięskiego składu zostało już niewielu graczy. Jak na razie nie znamy również nazwiska trenera, który będzie prowadził biało-czerwonych podczas turnieju we Włoszech i Bułgarii. Jedynym pewnikiem w chwili obecnej są rywale Polaków, którzy walkę w mistrzostwach świata rozpoczną od fazy grupowej w Warnie, gdzie zmierzą się między innymi z Bułgarami.

 

Oprócz Polaków rozstawieni zostali również Włosi i Argentyńczycy, którzy znaleźli się w grupie A, swoje spotkania rozgrywać będą w Rzymie i Florencji. W grupie B walczącej w bułgarskim Ruse rozstawieni zostali Brazylijczycy i Kanadyjczycy, w grupie C (Bari) natomiast znaleźli się Amerykanie i Rosjanie.

 

W wyniku losowania rywalami Polaków oprócz Bułgarów zostali Irańczycy, Finowie, Kubańczycy i Portorykańczycy. Teoretycznie najsilniejszymi przeciwnikami biało-czerwonych będą gospodarze turnieju w Warnie, nie mniej groźna będzie również reprezentacja Iranu, która z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom.

 

 

Grupy mistrzostw świata:

Grupa A (Rzym i Florencja): Włochy, Argentyna, Japonia, Słowenia, Belgia, Dominikana

Grupa B (Ruse): Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

Grupa C (Bari): Stany Zjednoczone, Rosja, Serbia, Tunezja, Australia, Kamerun

Grupa D (Warna): Bułgaria, Polska, Iran, Finlandia, Kuba, Portoryko

 

 

 

Źródło: informacja własna