Matej Kök nie jest już zawodnikiem MKS-u Będzin

Matej Kök to drugi zawodnik, który żegna się z MKS-em Będzin. Wczoraj klub poinformował, że Dawid Woch zdecydował się spróbować swoich sił w lidze francuskiej, a dzisiaj ogłoszono, że umowa ze słoweńskim przyjmującym została rozwiązana za porozumieniem stron. Kök postanowił kontynuować swoją karierę w ojczystym kraju.

 

Krótka przygoda z PlusLigą

 

Matej Kök do zespołu MKS-u Będzin dołączył przed sezonem 2017/2018, ale nie miał on zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ podstawową parą przyjmujących w drużynie są Marcin Waliński i Zlatan Yordanov. Słoweniec na boisku pojawił się w sześciu meczach, w których łącznie zdobył siedem punktów w tym pięć atakiem i dwa bezpośrednio z zagrywki. Dodatkowo włodarze drużyny niedawno zakontraktowali jego rodaka, Jana Klobucara, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ, co oznaczało, że w zespole będzie pięciu przyjmujących. Dzisiaj jednak klub poinformował o rozwiązaniu umowy ze Słoweńcem. Nowym pracodawcą Mateja Köka został ACH Volley Lublana, czterokrotny mistrz Słowenii, a jego miejsce w kadrze zajął wspomniany już Klobucar. „Matej to melodia przyszłości. Jego czas w PlusLidze dopiero nadejdzie” – przyznał Stelio DeRocco, trener będzińskiej drużyny.

 

Matej Kök nie jest pierwszym zawodnikiem, który rozwiązał kontrakt z MKS-em Będzin. Wcześniej na taki krok zdecydował się Dawid Woch, który swoją karierę będzie kontynuował w lidze francuskiej. Nowym pracodawcą młodego środkowego został kub Nice VB, występujący w najwyższej klasie rozgrywek we Francji.

 

Zobaczcie co pisaliśmy na temat transferu Dawida Wocha

 

 

Aktualny skład MKS-u Będzin:
Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif
Atakujący: Rafael Araujo, Rafał Faryna
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov, Jakub Peszko, Jan Klobucar
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl/opracowanie własne