Klub z Kielc zakontraktował serbskiego atakującego

Nowym zawodnikiem zespołu Dafi Społem Kielce został atakujący Tomislav Dokić. Serb od poniedziałku trenuje z drużyną prowadzoną przez Wojciecha Serafina, a dziś podpisał kontrakt. „Dam z siebie sto procent, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu możliwie najlepszego wyniku” – zaznacza Tomislav Dokić.

 

Nowy nabytek kieleckiego klubu

 

Domislav Dokić ostatni sezon spędził, grając w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w zespole Bani Yas. Od poprzednich rozgrywek ligowych Serb pozostawał bez klubu, a od poniedziałku trenował z Dafi Społem Kielce. „Bardzo tęskniłem za graniem. Od zakończenia ostatniego sezonu nie miałem swojego zespołu. Przyjechałem tutaj i czuję się świetnie. W klubie panuje dobra atmosfera, jest świetna organizacja” – mówi 31-letni Serb. Dobra postawa na treningach poskutkowała tym, że włodarze zespołu z Kielc zdecydowali się na zakontraktowanie doświadczonego atakującego. „Widzę, że to zawodnik z potencjałem. Od dłuższego czasu miał przerwę i nie grał w siatkówkę. Myślę, że zakończył swój ostatni sezon na przełomie kwietnia/maja. Od tej pory przygotowywał się sam. Fizycznie jest na bardzo dobrym poziomie, ale brakuje mu grania. Będziemy musieli z nim trochę popracować, żeby osiągnąć rozsądną formę. To bardzo pozytywny chłopak” – komentuje Wojciech Serafin.

 

Sam zawodnik bardzo dobrze czuje się w Kielcach i nie miał problemów z aklimatyzacją. „Koledzy przyjęli mnie dobrze, wszyscy są przyjacielscy. Najpierw poznałem kierownika drużyny, który na początku bardzo mi pomógł. Trenerzy, fizjoterapeuta to także świetni ludzie, od razu bardzo ich polubiłem” – zaznacza zwycięzca Ligi Światowej z 2016 roku.

 

 

Dokić lekarstwem na ostatnie miejsce w tabeli?

 

Po dziesięciu kolejkach PlusLigi siatkarze Dafi Społem Kielce plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina do tej pory zapisali na swoje konto dwa zwycięstwa, a ośmiokrotnie schodzili z parkietu pokonani. Kielczanie mają pięć punktów, tyle samo, co piętnasty BBTS Bielsko-Biała. „Wiem, że zespół zmagał się z problemami na początku sezonu, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Dam z siebie sto procent, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu możliwie najlepszego wyniku” – obiecuje Dokić.

 

 

 

Źródło: http://www.siatkakielce.pl/opracowanie własne