Vital Heynen oficjalnie kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Jak informuje Sport Pro Agency, Vital Heynen został zaproszony przez Polski Związek Piłki Siatkowej do udziału w procesie rekrutacji nowego szkoleniowca męskiej reprezentacji Polski. Belgijski szkoleniowiec zdecydował się przyjąć zaproszenie i dzisiaj w siedzibie związku zostały złożone wszystkie wymagane dokumenty.

 

Długi proces wyłonienia nowego trenera

 

Pod koniec października podczas posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej ustalono, że najpierw kandydatów wskażą Wydziały Szkolenia oraz Wydział Trenerski. Jak zapowiadał prezes Jacek Kasprzyk, prawdopodobnie będą to głównie polscy trenerzy. Do przedstawionych przez wydziały kandydatów Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wyśle zapytanie o wizję pracy z kadrą narodową. Wśród materiałów, które kandydaci na trenera polskiej drużyny będą wysyłać do PZPS-u znajdą się również cele krótko i długoterminowe oraz ocena potencjału drużyny na przestrzeni lat. Warto zaznaczyć, że kandydaci mogą składać odpowiednie dokumenty w Polskim Związku Piłki Siatkowej do 20 listopada (włącznie).

 

Przesłane koncepcje będzie oceniał zespół do spraw wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn, w skład którego weszli przedstawiciele Zarządu PZPS, Pionu Sportu i Szkolenia oraz inni siatkarscy eksperci. Po dokładnym przeanalizowaniu przesłanych materiałów zespół wyłoni grupę kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę.

 

 

Belg oficjalnym kandydatem

 

Jak informuje Sport Pro Agnecy, która reprezentuje belgijskiego trenera Vitala Heynena, dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odpowiedni dokumenty złożył menadżer szkoleniowca. Co ciekawe Belg aktualnie związany jest z drużyną wicemistrza Niemiec, VfB Friedrichshafen oraz posiada ważny kontrakt z rodzimą federacją. Niemniej jednak Heynen wyraził zainteresowanie prowadzeniem reprezentacji Polski mężczyzn.

 

 

Heynen i kto jeszcze?

 

Oficjalnie wiadomo, że zapytania od Polskiego Związku Piłki Siatkowej otrzymali także Piotr Gruszka, który pełnił funkcję asystenta Ferdinando de Giorgiego, kiedy ten był szkoleniowcem biało-czerwonych. Nieoficjalnie wiadomo, że zarząd wysłał prośbę o przysłanie projektu pracy z kadrą Jakubowi Bednarukowi, Robertowi Pryglowi, Andrzejowi Kowalowi oraz Mariuszowi Sordylowi.

 

 

 

Źródło: Sport Pro Agency/informacja własna