Siatkarze PGE Skry o losowaniu Ligi Mistrzów. Bednorz: „Mamy naprawdę mocną grupę”

17 listopada w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. PGE Skra na tym etapie rozgrywek zmierzy się z Lokomotivem Novosybirsk, Dinamo Moskwa oraz Chaumont VB52. Niewątpliwie nie są to łatwi rywale, ale bełchatowianie wierzą w awans. „Znamy swój potencjał, wiemy jaką mocną drużyną jesteśmy” – mówi Bartosz Bednorz.

 

Los nie był łaskawy

 

Siatkarze PGE  Skry Bełchatów w fazie grupowej zmierzą się z trzema mocnymi zespołami, a o awans z grupy będzie ciężko. Nie mniej jednak podopieczni trenera Roberto Piazzy cały czas stawiają sobie najwyższe cele, dlatego też nie obawiają się rywalizacji w Lidze Mistrzów. Bartosz Bednorz uważa, że każdy rywal jest w ich zasięgu, a dzięki swojej dobrej grze są w stanie pokonać każdego. „Mamy naprawdę mocną grupę, ale wychodzę z założenia, że jeżeli chcemy wygrać, a zawsze stawiamy sobie najwyższe cele, to musimy pokonać każdego, nawet tych najmocniejszych” – mówi polski przyjmujący i dodaje, że jeśli uda im się awansować do fazy play-off, to będzie im łatwiej ze względu na to, że po rozgrywkach grupowych będą silni mentalnie: „Na pewno nie będzie łatwo, ale jeśli przejdziemy przez takie zespoły, to po wyjściu z grupy będziemy o wiele mocniejsi. Znamy swój potencjał, wiemy jaką mocną drużyną jesteśmy i myślę, że w takich naprawdę ważnych spotkaniach będziemy grać jeszcze lepiej”.

 

 

Długie podróże sporym utrudnieniem

 

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów nie było łaskawe dla siatkarzy PGE Skry, których czekają dwie długie podróże do Rosji, co niewątpliwie będzie bardzo wyczerpujące. Każda z polskich drużyn chciała uniknąć dalekich przelotów, ale w przypadku bełchatowian się to nie udało. „Było to niełatwe losowanie, ponieważ w Rosji jest zimno. Podróże do Rosji to zawsze dalekie przeloty. Sportowo są to mocne zespoły, ale w naszym zasięgu” – ocenił losowanie Karol Kłos. Drugi środkowy zespołu Roberto Piazzy, Srećko Lisinac, również żałuje, że aż dwaj z trzech rywali to rosyjskie ekipy: „Zagramy z trzema dobrymi zespołami, szkoda, że aż dwa są z Rosji. Mamy szansę na grę ze wszystkimi zespołami na tym samym poziomie, jak nie lepiej”.

 

Ze szczegółowymi wynikami losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów możecie zapoznać się TUTAJ.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa