PlusLiga: Podział punktów w Zawierciu

Spotkanie Aluronu Virtu Warty Zawiercie z ONICO Warszawa zakończyło się po pięciu setach. Obydwa zespoły toczyły ze sobą zaciętą walkę, nie wystrzegając się jednak błędów własnych. Ostatecznie w Zawierciu doszło do podziału punktów na korzyść zespołu prowadzonego przez trenera Stephane’a Antigę, który wywalczył dwa „oczka”.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla ONICO Warszawa, które dzięki punktowym atakom Wojciecha Włodarczyka utrzymało zaliczkę (6:4). Bloki Antoine Brizarda i Andrzeja Wrony powiększyły przewagę gości (10:5). Michał Żuk zaczął punktować atakami (9:10) i o czas poprosił Stephane Antiga. Aluron Virtu Warta Zawiercie wyszła na prowadzenie po asie serwisowym Grzegorza Boćka (13:12), a gra stała się bardziej wyrównana (17:17). W końcówce ponownie o „oczko” lepsza była drużyna z Warszawy (21:20), ale straciła zaliczkę przez własne błędy (21:22). W decydującym momencie punktować zaczął Grzegorz Bociek (24:22), który zakończył seta (25:23).

Drugą odsłonę pewnie rozpoczęli warszawianie, którzy atakami zapewnili sobie zaliczkę (4:1), ale Hugo de Leon walczył o odrobienie strat (3:5) i różnica wynosiła tylko dwa „oczka” (5:7). Błędy po stronie ONICO Warszawa wyrównały wynik (10:10) i goście nie byli w stanie „odskoczyć”. Dopiero pomyłki po stronie Aluronu Virtu Warty Zawiercie dały przyjezdnym prowadzenie (16:13), powiększone przez zagrywki Antoine Brizarda (20:13). Łukasz Kaczorowski starał się poderwać zespół do walki (16:21), ale to było za mało, by zatrzymać warszawian, którzy wygrali tego seta 25:18.

Trzecia partia zaczęła się lepiej dla zawiercian, którzy wyszli na prowadzenie, lecz stracili je przez błędy własne (4:4). Ciężar gry po stronie ONICO Warszawa na swoje barki wzięli Jan Nowakowski i Wojciech Włodarczyk, skutecznie atakując (10:7). Po czasie na żądanie trenera gospodarzy nadal to przyjezdni gracze mieli kontrolę (12:7), ale gospodarze poprawili swoją skuteczność w ataku i walczyli o każdy punkt (11:13). Błędy po stronie ONICO Warszawa ponownie wyrównały grę (12:13, 14:14). Wojciech Włodarczyk i Nikola Gjorgiev starali się budować zaliczkę (19:18), ale zawiercianie skutecznie punktowali (21:21). Michał Żuk dał przewagę gospodarzom (22:21), ale ostatecznie to ONICO Warszawa była lepsza (25:23).

Na początku czwartego seta gospodarze zaczęli budować sobie zaliczkę pewnymi atakami (9:6). Gracze z Warszawy popełniali błędy (7:11) i o czas poprosił Stephane Antiga. Wojciech Włodarczyk i Sharone Vernon-Evans wzięli na swoje barki ciężar gry w ataku, ale nadal tracili do rywali trzy „oczka” (10:13). Michał Żuk ponownie zaczął punktować atakiem, a po chwili dołączył do niego Grzegorz Bociek i prowadzenie gospodarzy wzrosło (18:11). Maciej Zajder posłał na stronę rywali asa serwisowego (20:12), ale warszawscy środkowi poderwali się do walki (15:21). Hugo de Leon i Łukasz Swodczyk dołożyli do konta zawiercian kolejne „oczka” (23:15) i set zakończył się wygraną gospodarzy (25:16).

Tie-break zaczął się wyrównanie (2:2), ale po błędach ONICO Warszawa zaliczkę mieli gospodarze (5:3). Goście poprawili skuteczność w ataku, doprowadzając do remisu (6:6), a po dobrej akcji Andrzeja Wrony wyszli na prowadzenie (8:7). Obydwa zespoły popełniały błędy (10:10), ale dwa „oczka” zaliczki wywalczyli podopieczni Stephane’a Antigi (12:10) i to oni zakończyli tę partię na swoja korzyść (15:12), wygrywając tym samym całe spotkanie.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa 2:3 (25:23, 18:25, 23:25, 25:16, 12:15)

MVP: Nikola Gjorgiev

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Grzegorz Pająk, Łukasz Kaczorowski, Michał Żuk, Hugo de Leon, Łukasz Swodczyk, Maciej Zajder, Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Kacper Popik, Krzysztof Andrzejewski, Mariusz Marcyniak

ONICO Warszawa: Wojciech Włodarczyk, Nikola Gjorgiev, Jan Nowakowski, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (libero) oraz Guillaume Samica, Sharone Vernon-Evans, Sebastian Warda