Lebedew o losowaniu: „Jest to grupa atrakcyjna, ekscytująca i taka, z której można wyjść”

W wyniku losowania Jastrzębski Węgiel trafił do grupy D, w której zmierzy się z Zenitem Kazań, Berlinem Recycling Volleys oraz Spacer’s Toulouse VB. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Marka Lebedewa będzie mistrz Niemiec. „Jestem podekscytowany wynikiem losowania” – mówi szkoleniowiec jastrzębian.

 

Wielki Zenit Kazań zawita do Jastrzębia

 

Sportowo grupa, w której znaleźli się jastrzębianie jest bardzo ciekawa. Do Jastrzębia zawita Berlin Recycling Volleys, w którym od tego sezonu szkoleniowcem jest Australijczyk Luke Reynolds, który w minionym sezonie pracował w Jastrzębiu jako trener przygotowania motorycznego, pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów, Zenit Kazań oraz Spacer’s Toulouse VB, w którym występuje zdolny reprezentant Francji Barthélémy Chinenyeze.

 

Szkoleniowiec jastrzębian jest zadowolony z wyników losowania i uważa, że jego zawodnicy są w stanie wyjść z tej grupy i awansować do fazy play-off. „Jestem podekscytowany wynikiem losowania. Jest to perfekcyjna grupa dla nas. Po pierwsze, będziemy mogli gościć w naszej hali najlepszych siatkarzy na świecie. Po drugie, gra przeciwko Berlinowi również będzie wyjątkowa ze względu na relacje i kontakty łączące nas z tym klubem. Zespół z Tuluzy to też dobra firma. Podsumowując, jest to grupa atrakcyjna, ekscytująca i taka, z której można wyjść” – uważa trener Jastrzębskiego Węgla. W podobnym tonie wypowiada się Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla, który wierzy w awans zespołu do kolejnej rundy: „Jest to grupa, z której realnie można awansować i taki też sobie stawiamy cel. Zarówno z zespołem niemieckim, jak i francuskim możemy podjąć równorzędną walkę, a w przypadku Zenitu będziemy mogli sprawdzić się na tle najlepszej drużyny w Europie w ostatnich latach. Cieszę się, że taki siatkarski potentat zawita do Jastrzębia-Zdroju. Wierzę, że rozgrywki grupowe zakończymy szczęśliwie i zdołamy wyjść z grupy”.

 

Na początek rozgrywek grupowych siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzą się z mistrzem Niemiec. Spotkanie to odbędzie się 5 grudnia, a gospodarzem będą brązowi medaliści PlusLigi z poprzedniego sezonu.

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne