Liga turecka: Bez zmian na fotelu lidera. Ziraat Bankasi wciąż bez porażki

Za nami kolejna, dziewiąta już kolejka spotkań w lidze tureckiej. Ziraat Bankasi odniósł kolejne łatwe zwycięstwo, ale Dawid Konarski zagrał słabszy mecz. W tym starciu nie wystąpił za to Bartosz Kurek. Jedno z starć zakończyło się podziałem punktów. Ostatnie spotkanie dziewiątej kolejki zostanie rozegrane w środę 15 listopada.

 

Dziewiątą kolejkę spotkań rozpoczął mecz pomiędzy Maliye Piyango i Istambuł BBSK. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem gości, którzy ulegli rywalom tylko w trzeciej partii. Zawodnicy BBSK bardzo dobrze zagrywali, zdobywając w meczu dwanaście asów serwisowych, przy tylko dwóch po przeciwnej stronie boiska. Zwycięzcy lepiej zagrali także w bloku, trzynastokrotnie blokując skutecznie ataki rywali, a siatkarze Maliye Piyango siedem razy. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Oliver Venno, zdobywca dwudziestu sześciu punktów. jego bardzo dobra gra nie wystarczyła jednak, aby pokonać rywali ze Stambułu. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze zaprezentował się zaś Burak Gungor z dwudziestoma „oczkami” na koncie i aż siedmioma asami serwisowymi.

 

Maliye Piyango – Istambuł BBSK 1:3 (18:25, 23:25, 25:20, 14:25)

 

 

Do czterosetowego starcia doszło także pomiędzy Inegol Belediyesi i Afyon Belediyesi Yuntas. W tym meczu lepsi byli gospodarze, którzy musieli uznać wyższość przeciwników w drugim secie. Miejscowi dużo lepiej zagrali w przyjęciu, odbierając zagrywki ze skutecznością na poziomie 57% przy 42% skuteczności rywali. Lepiej spisali się także w zagrywce zagrywając jedenaście asów serwisowych w meczu przy pięciu przeciwników. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był siatkarz drużyny gospodarzy, Niels Klapwijk, zdobył on dla swojego zespołu dwadzieścia trzy punkty i zagrał pięć asów serwisowych. Jedno „oczko” na swoim koncie zapisał także blokiem. Po drugiej stronie parkietu nieco słabiej spisał się Olli Pekka Ojansivu, który zdobył siedemnaście punktów i zagrał jednego asa serwisowego.

 

Inegol Belediyesi – Afyon Belediyesi Yuntas 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:23)

 

 

Jedynym meczem, który zakończył się dopiero po pięciu setach było starcie siatkarzy Galatasaray HDI Sigorta Stambuł z zawodnikami Halkbanku Ankara. W tym starciu lepsi okazali się gracze z Ankary, którzy przegrali drugą i czwartą partię. Goście mieli dużą przewagę w grze blokiem, zdobywając w tym elemencie dwanaście punktów, przy ośmiu punktach przeciwników. Siatkarze Halkbanku Ankara lepiej zagrali także w przyjęciu, odbierając piłki ze skutecznością na poziomie 50% przy tylko 30% skuteczności rywali. Najlepiej punktującym siatkarzem był Fernando Hernandez, który zdobył dla swojej drużyny dwadzieścia cztery punkty, cztery razy bezpośrednio z zagrywki i dwa razy skutecznie blokował ataki przeciwnika. Po przeciwnej stronie siatki najwięcej „oczek” zdobył Daudi Okello z szesnastoma punktami na swoim koncie.

 

Galatasaray HDI Sigorta – Halkbank Ankara 2:3 (23:25, 25:23, 15:25, 25:18, 13:15)

 

 

Siatkarze Arkasu Spor Izmir bez większych problemów pokonali w trzech setach graczy Jeopark Kula Belediyesi. Największe trudności na swojej drodze gospodarze napotkali w pierwszej partii, którą wygrali dopiero po grze na przewagi 29:27. Pozostałe sety to bardzo dobra gra zawodników Arkasu Spor, którzy nie pozwolili gościom wyjść poza granicę dwudziestu punktów.

 

Arkas Spor Izmir – Jeopark Kula Belediyesi 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

 

 

Siatkarze Ziraatu Bankasi kontynuują swoją zwycięską passę i tym razem łatwo pokonali Besiktas Stambuł w trzech setach. Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka dominował na boisku w każdym elemencie. Gracze Ziraatu lepiej zagrywali, zdobywając bezpośrednio siedem punktów, przy tylko trzech rywali. Skuteczniejsza była tez ich gra blokiem. W elemencie tym punktowali dziewięć razy, a przeciwnicy cztery. Tym razem w meczu nie zagrał Bartosz Kurek, a Dawid Konarski zapisał na swoim koncie nieco słabszy mecz. Polak zdobył dla swojego zespołu osiem punktów i jednego asa serwisowego. Najwięcej punktów zdobył Vojin Cacic z trzynastoma „oczkami” na koncie.

 

Ziraat Bankasi – Besiktas Stambuł 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

 

 

Na zakończenie dziewiątej kolejki rozgrywek ligi tureckiej odbył się mecz pomiędzy Fenerbahce Stambuł i TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik. Lepsi okazali się siatkarze Fenerbahce, a zespół beniaminka pozostaje wciąż bez zywcięstwa. Tym razem jednak drużyna gości zdołała wygrać drugą partię. Oba zespoły zdobyły po dwanaście punktów bezpośrednio z zagrywki. Gospodarze jednak dużo lepiej spisali się w bloku zdobywając w tym elemencie trzynaście „oczek”, a przeciwnicy tylko trzy punkty. W całym spotkaniu najlepiej punktującym siatkarzem był zawodnik Fenerbahce Stambuł, Bertug Ondes. Zdobył on dla swojego zespołu dwadzieścia dwa punkty zagrywając cztery asy serwisowe i raz skutecznie bolkując atak przeciwnika. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Ali Icmegiz zapisując czternaście „oczek” przy swoim nazwisku.

 

Fenerbahce Stambuł – TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik 3:1 (25:15, 25:27, 25:18, 25:20)

 

 

 

 

 

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne