Siatkarze Espadonu Szczecin trenowali z mistrzem Niemiec

Siatkarze Espadonu Szczecin odbyli wspólny trening z drużyną Berlin Recycling Volleys. Nie rozegrano jednak klasycznego sparingu, ale obie drużyny doskonaliły elementy swojej gry. „Miło jest potrenować czasami nie miedzy sobą, tak jak na co dzień, a z żywym rywalem, żywym przeciwnikiem” – powiedział trener Michał Gogol.

 

Trening z przeciwnikiem

 

Trening pomiędzy zespołem Espadonu Szczecin a ekipą Berlin Recycling Volleys odbył się na prośbę trenerów mistrza Niemiec. Głównym celem tych zajęć było szlifowanie siatkarskich elementów, a nie mecz sparingowy. Punkty były przyznawane dopiero po drugiej z kolei skutecznej akcji, a te były ćwiczone w różnych wariantach. Piłki do gry wprowadzali także trenerzy w konkretne miejsca boiska, narzucając zajęciom dosyć wysokie tempo. Dla obu zespołów ten trening był formą przygotowań przed kolejnymi pojedynkami. Dodatkowo  dla siatkarzy ze Szczecina była to możliwość porównania swojej dyspozycji z silnym przeciwnikiem przed pojedynkiem z MKS-em Będzin, który posiada pewne punkty wspólne z ekipą mistrza Niemiec. „Nam nie brakuje grania, ale miło jest potrenować czasami nie miedzy sobą, tak jak na co dzień, a z żywym rywalem, żywym przeciwnikiem. Ale jest też wiele analogii w drużynie z Berlina i Będzina. Nie tylko litera B. W obu ekipach mamy leworęcznych atakujących, którzy potrafią bardzo wysoko łapać piłkę i fajnie było trochę zaadaptować się to tego jak będziemy grali przeciwko Rafaelowi Araujo. Dzisiaj przeciwko Paulowi Carollowi  z taką przewodnią myślą się przygotowywaliśmy” – powiedział po tym treningu szkoleniowiec Espadonu Szczecin.

 

 

Przerwa wykorzystana produktywnie

 

Ekipa Berlin Recycling Volleys kolejne spotkanie rozegra dopiero w przyszłą środę. Podopieczni trenera Luke Reynoldsa mieli zatem czas, aby udać się do Szczecina i przygotować formę na mecz z zespołem TV Rottenburg Volleyball. „Mamy weekendową przerwę w rozgrywkach, potrzebowaliśmy więc rywala, a jako, że w Szczecinie mamy świetnych przyjaciół, z którymi już  mierzyliśmy się przed sezonem wykonałem telefon i szybko dopracowaliśmy szczegóły. Wspólny trening może wyjść tylko na dobre obu stronom. Intensywność zajęć była bardzo wysoka. Mogli na wysokim poziomie pograć wszyscy, także ci którzy częściej przebywają w kwadracie zmian” – wyjaśnił trener mistrzów Niemiec.

 

Zarówno szczecinianie, jak i berlińczycy, nie wykluczają kolejnych wspólnych treningów. Jednak następne ewentualne tego typu zajęcia odbędą się w Berlinie.

 

 

 

Źródło: http://www.volleyespadon.pl/opracowanie własne