Wybór nowego trenera reprezentacji coraz bliżej

Po nieudanym dla reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn sezonie, we wrześniu zarząd PZPS-u podjął decyzję o zwolnieniu ze stanowiska trenera kadry Ferdinando de Giorgiego. Podczas ostatniego posiedzenia zarządu, które odbyło się w środę, ustalono zasady oraz przewidywany czas wyboru nowego szkoleniowca męskiej kadry narodowej.

 

Decyzja na przełomie roku

 

Decyzję o wyborze nowego szkoleniowca Polaków podejmie Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej najprawdopodobniej na przełomie roku. Zanim to jednak nastąpi, to najpierw kandydatów wskażą Wydziały Szkolenia oraz Wydział Trenerski. Jak zapowiadał prezes Jacek Kasprzyk, prawdopodobnie będą to głównie polscy trenerzy. Do przedstawionych przez wydziały kandydatów Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wyśle zapytanie o wizję pracy z kadrą narodową. Wśród materiałów, które kandydaci na trenera polskiej drużyny będą wysyłać do PZPS-u znajdą się również cele krótko i długoterminowe oraz ocena potencjału drużyny na przestrzeni lat. Przesłane koncepcje będzie oceniał zespół do spraw wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn, w skład którego weszli przedstawiciele Zarządu PZPS, Pionu Sportu i Szkolenia oraz inni siatkarscy eksperci. Po dokładnym przeanalizowaniu przesłanych materiałów zespół wyłoni grupę kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę.

 

 

Odbudować drużynę

 

Po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku w męskiej siatkówce widać wyraźny kryzys. Wielu doświadczonych graczy zrezygnowało z gry w barwach narodowych, a w ich miejsce przeszli młodzi i niedoświadczeni zawodnicy. Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie, będzie musiał na nowo zbudować drużynę, w której siatkarze nie tylko będą grać, ale nawzajem się wspierać i motywować. Trenera czeka również odbudowanie wartości polskiej drużyny na arenie międzynarodowej. Czasu na to będzie niewiele, bo już we wrześniu reprezentacja Polski zagra w Mistrzostwach Świata, gdzie będzie bronić tytułu zdobytego podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne