Uraz Vinčicia mniej poważny niż sądzono

Cerrad Czarni Radom po dwóch kolejkach PlusLigi nadal nie mogą trenować w pełnym składzie i w najmocniejszym zestawieniu przystępować do meczów. W ostatnim tygodniu urazu nadciągnięcia mięśnia łydki nabawił się słoweński rozgrywający Dejan Vinčić, który nie pojechał z zespołem do Będzina na mecz z tamtejszym MKS-em.

 

Nadal w niepełnym składzie 

 

Cerrad Czarni Radom rozegrali już dwa spotkania w ramach PlusLigi, ale w żadnym z nich nie byli w stanie zagrać w najmocniejszym, pełnym składzie. W inauguracyjnym meczu w drużynie Cerrad Czarnych Radom zabrakło Dustina Wattena, zaś w ostatnią środę do Będzina nie pojechał rozgrywający Dejan Vinčić. Słoweński siatkarz od ponad tygodnia boryka się z urazem w prawej łydce, przez co do tej pory pojawił się na boisku tylko na chwilę podczas spotkania z GKS-em Katowice. W ostatnich dniach zawodnik przeszedł badania w Łodzi, które wykazały kontuzję nadciągnięcia mięśnia łydki. „Mamy pełną diagnozę. Nasz rozgrywający boryka się z nadciągnięciem mięśnia łydki. Na początku badań wydawało się, że czekać go będzie dłuższa absencja, sięgająca nawet do półtora miesiąca. Na szczęście uraz nie okazał się na tyle poważny i Dejan potrzebuje około dziesięciu dni odpoczynku. Nie był z nami na meczu w Będzinie i na pewno nie wystąpi na zbliżającym się starciu z Espadonem Szczecin. Jest natomiast szansa, że zagra w przyszłotygodniowym, wyjazdowym meczu w Kielcach” – powiedział szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

 

W skutek kontuzji Dejana Vincicia, rolę pierwszego rozgrywającego pełni Kamil Droszyński, który w meczu z MKS-em Będzin zebrał bardzo dobre noty. „Śmiało mogę powiedzieć, że Kamil w ostatnim meczu z MKS-em Będzin zagrał bardzo dobre spotkanie. Mile jesteśmy zaskoczeni jego możliwościami sportowymi, ale dla komfortu drużyny będzie dobrze, jak będziemy dysponować dwoma rozgrywającymi. Dodatkowo podczas meczu mamy mniejsze pole manewru taktycznego w trakcie meczu” – dodaje Robert Prygiel. Już w najbliższą niedzielę (8 października) Cerrad Czarni Radom zmierzą się przed własną publicznością z Espadonem Szczecin. W przyszłym tygodniu Wojskowi wyjadą do Kielc, gdzie w piątek (13 października) zagrają z miejscowym Dafi Społem.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne