PlusLiga: Zacięty mecz na korzyść Trefla Gdańsk

W drugiej kolejce nowego sezonu PlusLigi do rywalizacji dołączył Trefl Gdańsk, który przed startem rozgrywek miał swoje problemy. Dzisiejszy pojedynek obfitował w wiele emocji i dobrych akcji. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż pięć setów, a wygraną na swoje konto zapisał zespół z Gdańska, który udanie zainaugurował rozgrywki.

Oba zespoły bardzo równo rozpoczęły to spotkanie (3:3), żadna z ekip nie dała drugiej wypracować większej przewagi (7:7). Dopiero w drugiej fazie seta po udanym bloku na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Warszawy (14:12). Po asie serwisowym Wojciecha Włodarczyka ONICO Warszawa była lepsza już o trzy „oczka” (17:14). Siatkarze z Gdańska odpowiedzieli punktowym blokiem i ponownie na tablicy wyników widniał remis (17:17). Po chwili Wojciech Grzyb skończył atak ze środka i w końcówce tej partii w korzystniejszej sytuacji była drużyna Trefla Gdańsk (20:18). Gdańszczanie zaliczyli udaną serię punktowych ataków (23:19) i byli o krok od zwycięstwa w pierwszym secie. A ostatni punkt zdobył Piotr Nowakowski (25:20).

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli warszawianie (6:1). Tak duża przewaga wypracowania na początku seta pozwoliła siatkarzom ONICO Warszawa grać spokojnie (10:5) i kontrolować przebieg gry. Drużyna Trefla Gdańsk próbowała odrobić tak dużą stratę punktową, ale skuteczniejsi cały czas byli podopieczni Stephane’a Antigi (14:7). Tak dużą zaliczkę ONICO Warszawa zachowała do końcowej fazy seta (19:12). Warszawianie bez większych problemów wygrali tę odsłonę do 17 po autowej zagrywce Mateusza Miki.

Po dziesięciominutowej przerwie podopieczni Andrei Anastasiego weszli na boisko bardzo zmotywowani (3:1). Dwupunktowe prowadzenie utrzymali w kolejnej fazie tej partii (8:6), (11:9). Warszawianie jednak ruszyli do odrabiania strat i po punktowym ataku Bartosza Kwolka mieliśmy remis po 12. Po dobrym fragmencie gry w szeregi warszawskich graczy wdarły się błędy i ponownie na prowadzeniu był Trefl Gdańsk (15:13). Gdańszczanie grali coraz skuteczniej, a po punktowym bloku Wojciecha Ferensa byli już o cztery „oczka” lepsi od rywala (19:15). Końcówka należała do zespołu Anastasiego, który dość gładko wygrał 25:18.

ONICO Warszawa nie zamierzała się poddawać (4:2), ale szybko gospodarze doprowadzili do wyrównania (5:5). Wystarczył punktowy blok i udany atak po stronie warszawskiej drużyny i teraz to ona była górą (14:10). Zepsuty atak i zagrywka podopiecznych Antigi pozwoliły Treflowi Gdańsk zbliżyć się na jednen punkt (13:14). Piotr Nowakowski popisał się udanym blokiem i po przewadze ONICO Warszawy nie zostało już nic (14:14). Błędy pojawiły się też po stronie gospodarzy (16:18) i w decydującej fazie seta korzystniejszy rezultat miała ONICO Warszawa (22:20). As serwisowy Fabiana Majcherskiego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku pozwoliło ponownie gdańszczanom wyrównać (23:23). Set zakończył się asem serwisowym Jana Nowakowskiego (25:23).

Pierwszy punkt w tie-breaku zdobył Artur Szalpuk, po chwili kolejni gdańszczanie punktowali i Trefl Gdańsk objął prowadzenie 3:0. Warszawski zespół nie składał broni i po udanych zbiciach Kwolka i Gjorgiev zbliżyli się do gospodarzy (4:5). Przy zmianie stron Trefl Gdańsk prowadził dwoma punktami. Po błędnym ataku Gjorgieva przewaga gdańszczan urosła do czterech „oczek” (10:6). Decydująca faza piątej odsłonie należała do gospodarzy, którzy najpierw udanie zaatakowali, a po chwili zdobyli punkt zagrywką (14:8). Mecz zakończył się błędnym atakiem Nikola Gjorgieva i zwycięstwem Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa 3:2 (25:20, 17:25, 25:18, 23:25, 15:9)

MVP: Piotr Nowakowski

Trefl Gdańsk: Damian Schulz, Mateusz Mika, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Michał Kozłowski, Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Tomczak, Wojciech Ferens, Fabian Majcherski

ONICO Warszawa: Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Antoine Brizard, Wojciech Włodarczyk, Nikola Gorgiev, Damian Wojtaszek (libero) oraz Sebastian Warda

Źródło: informacja własna