Michał Potera przed rozpoczęciem sezonu: „Zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym pojedynku”

Już w najbliższy piątek siatkarze MKS-u Będzin zainaugurują zmagania w kolejnej edycji walki o mistrzostwo Polski, a ich pierwszym przeciwnikiem będą siatkarze Cuprum Lubin. Będzinianie są po ciężkim okresie przygotowującym do sezonu, ale Michał Potera niezmiennie patrzy z optymizmem na nadchodzące spotkania.

 

Coraz lepsza dyspozycja

 

Siatkarze MKS-u Będzin przygotowania do sezonu rozpoczęli, podobnie jak pozostałe zespoły ligowe, na początku sierpnia. Podopieczni trenera Stelio DeRocco sprawdzali swoją wytrzymałość na piasku, potem na siłowni i na hali. „Mimo że trzon kadry został zachowany, to początek przygotowań był naprawdę bardzo trudny. Po wakacjach musieliśmy przypomnieć sobie pewne schematy, zgrać się na nowo. Sądzę, że na kilka dni przed startem ligi prezentujemy już się lepiej, gdyż nasza gra zaczęła się ‘zazębiać’” – ocenił Michał Potera.

 

 

Odzyskać świeżość

 

Wśród sportowców ważny element przygotowań odgrywają ćwiczenia na siłowni. Te były zatem najbardziej odczuwalne przez siatkarzy ekipy z Będzina, a zwłaszcza siatkarze odczuli ich trudy  podczas sparingów sprawdzających formę przed sezonem. Obecnie będzinianie odzyskują tzw. świeżość. „Wcześniej pracowaliśmy nad siłą nawet cztery razy w tygodniu, więc byliśmy wolniejsi, niżej skakaliśmy, później reagowaliśmy. Przerzucone kilogramy na pewno zrobiły swoje, a wiadomo, że organizmu nie da się oszukać. Taki jest jednak okres przygotowawczy i każdy z nas musiał przez niego przejść” – wyjaśnił libero zespołu z Będzina.

 

 

Droga po zwycięstwa

 

Już w najbliższy piątek (o godz. 18.00 – przyp. red.) siatkarze MKS-u Będzin rozpoczną zmagania w nowym sezonie PlusLigi, a pierwszy mecz zagrają na wyjeździe z drużyną Cuprum Lubin, z którą mieli okazję rozegrać mecze kontrolne, lecz te zakończyły się z korzyścią dla lubinian.

 

Przypomnijcie sobie jak wyglądały sparingowe starcia będzinian z Cuprum Lubin

 

Podopieczni trenera Stelio DeRocco pojadą jednak do Lubina z pewnym komfortem psychicznym po zwycięstwie w meczach sparingowych z drużyną Lokomotivu Charków oraz ekipą BBTS-u Bielsko-Biała. „Z zespołem z Lubina rozegraliśmy dwa sparingi na początku września i mimo że w niepełnych składach, to wiemy czego możemy się po nim spodziewać. Z całą pewnością lubinianie będą chcieli dominować w swojej hali, ale my nie pozwolimy na to, żeby ten mecz wyglądał tak, jak w ubiegłym roku. Zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym pojedynku” – dodał na zakończenie.

 

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl/opracowanie własne