Jurij Gladyr z Superpucharem Turcji

Drużyna Fenerbahce Stambuł, do której w tym sezonie dołączył środkowy Jurij Gladyr zdobyła właśnie Superpuchar Turcji. Zespół byłego gracza PGE Skry Bełchatów w czterech setach pokonał Halkbank Ankarę, a sam siatkarz był jednym z najskuteczniejszych zawodników w zespole i przyczynił się do wywalczenia trofeum.

Spotkanie o Superpuchar Turcji dostarczyło kibicom emocji tylko w drugim secie, który rozgrywany był na przewagi. W premierowej odsłonie Halkbank Ankara starał się walczyć ze swoimi rywalami ze  Stambułu, ale w końcówce nie wystarczyło im do tego sił. W drugiej partii zacięta gra toczyła się aż do stanu 26:24, kiedy to siatkarze z Ankary zdołali zapewnić sobie wymagane do zwycięstwa drugie „oczko” zaliczki. Kolejne dwa sety były jednak całkowitą dominacją zawodników ze Stambułu, którzy nie pozwolili rywalom na nawiązanie walki i pewnie kończyli swoje akcje, wygrywając całe spotkanie 3:1, co zapewniło im Superpuchar Turcji.

Okazję do pokazania się otrzymał Jurij Gladyr, który od tego sezonu występuje w Fenerbahce Stambuł. Środkowy zdobył dla drużyny siedem punktów, sześć atakiem i jeden blokiem. Najlepszym graczem zespołu ze Stambułu był Alen Šket, który zakończył spotkanie z dorobkiem dziewiętnastu „oczek” na koncie, w tym jednego zdobytego asem i dwóch blokiem. Tylko o jeden punkt mniej wywalczył Metin Toy, który trzykrotnie punktował z pola serwisowego. W Halkbanku Ankara niekwestionowanym liderem był Fernando Hernandez, zdobywca 19 punktów, w tym dwóch blokiem i zagrywką.

Halkbank Ankara – Fenerbahce Stambuł 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 13:25)

Źródło: tvf.org.tr/informacja własna