Decyzja podjęta, będzie zmiana trenera. Kasprzyk: „To były ciężkie rozmowy”

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej w środę wieczorem podjął decyzję dotyczącą trenera reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgiego. Prezes Jacek Kasprzyk podkreślał, że rozmowy ze szkoleniowcem były długie, a analiza jego pracy dogłębna, co dostarczyło danych do rozwiązania umowy z włoskim trenerem. 

 

Trudny wybór

 

Włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej tuż po odpadnięciu Polaków z mistrzostw Europy zapowiedzieli, że dokładnie przeanalizują pracę szkoleniowca i na tej podstawie podejmą decyzję dotyczącą jego przyszłości. Prezes Związku jednak już podczas turnieju nie ukrywał, że nie jest zadowolony z dyspozycji zespołu, a po ostatnim meczu ponownie to podkreślił. Ostateczna decyzja nie była jednak tak łatwa do podjęcia i zapadła dopiero na drugim oficjalnym posiedzeniu włodarzy PZPS-u. „To były ciężkie rozmowy. To było trzecie spotkanie z trenerem de Giorgim, przynajmniej moje. Zdania wydziału trenerskiego i wydziału szkolenia na pewno ułatwiły nam decyzję. My chcieliśmy może nie przeciągać, bo to nie ma sensu, ale chcieliśmy porozmawiać i podjąć jak najlepszą decyzję dla polskiej siatkówki, bo nie podejmujemy jej dla siebie, ale dla kibiców, zawodników, dla całej polskiej siatkówki” – mówił tuż po zwolnieniu Ferdinando de Giorgiego prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

 

Zobacz, co pisaliśmy o zwolnieniu de Giorgiego

 

 

Decyzja była jednogłośna 

 

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej przeanalizował raporty otrzymane od Ferdinando de Giorgiego i jego współpracowników i na tej podstawie zdecydował się pożegnać z trenerem. „Zarząd jednogłośnie podjął decyzję o odwołaniu z funkcji trenera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego. Analiza była dosyć głęboka. Na początku mówiłem, że to będzie szybka decyzja i może jest, w nerwach człowiek mówi różne rzeczy. Przeprowadziliśmy głęboką analizę, bo nam zależy na siatkówce i żeby ona jak najlepiej wyglądała, a po sukcesie organizacyjnym mistrzostw Europy brakowało nam tego sukcesu sportowego” – mówił Jacek Kasprzyk. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podkreślał również, że wszystkie decyzje dotyczące wyboru szkoleniowca są podejmowane z myślą o rozwoju dyscypliny i zawodnikach oraz kibicach.

 

 

 

Źródło: Polska Siatkówka/opracowanie własne