Polskie zespoły poznały rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata

W tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata, które w dniach 11-17 grudnia odbędą się w Polsce, weźmie udział osiem zespołów, w tym dwa polskie, mistrz i wicemistrz kraju. Podczas dzisiejszego losowania ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów poznały swoich rywali grupowych w tym prestiżowym turnieju. 

 

W Klubowych Mistrzostwach Świata 2017 weźmie udział osiem zespołów, a w gronie tym znalazły się dwa kluby z Polski. Od 11 do 17 grudnia najlepsze drużyny będą rywalizować ze sobą  o mistrzowski tytuł, którego bronić będzie mistrz Ameryki Południowej, Sada Cruzeiro. W turnieju nie mogło zabraknąć jednej z najlepszych ekip świata, zwycięzcy Ligi Mistrzów, Zenitu Kazań. Gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata jest mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a dziką kartę otrzymała również inna polska drużyna, PGE Skra Bełchatów. Do Polski przyjadą również mistrz Włoch, zakwalifikowany na postawie rankingu krajów według FIVB z 31 grudnia 2016 roku, Cucine Lube Civitanova oraz Personal Bolivar, mistrz Argentyny. W Klubowych Mistrzostwach Świata wystąpi także mistrz Azji, drużyna Łukasza Żygadło, Sarmayeh Bank. Drugą dziką kartę na turniej w Polsce otrzymał chiński Shanghai Volleyball Club.

 

W pierwszej fazie Klubowych Mistrzostw Świata zespoły będą rywalizowały w dwóch grupach, a rywalizacja na tym etapie toczyć się będzie w Łodzi i Opolu. Przedstawiciele Polski zostali rozstawieni, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w grupie A, PGE Skra Bełchatów w grupie B. Faza finałowa zostanie rozegrana w Krakowie.

 

 

Grupa A: 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Cucine Lube Civitanova

Sada Cruzeiro

Sarmayeh Bank

 

Grupa B: 

PGE Skra Bełchatów

Zenit Kazań

Personal Bolivar

Shanghai Volleyball Club

 

 

 

Źródło: informacja własna