PWM: Brazylijczycy wygrywają cały turniej!

W ostatnim meczu Pucharu Wielkich Mistrzów zmierzyły się ze sobą reprezentacje Brazylii i Japonii. Podopieczni trenera Renana Dal Zotto bez straty seta pokonali gospodarzy turnieju, nie pozwalając rywalom na przejęcie inicjatywy w żadnej z partii. Brazylijczycy w całej imprezie przegrali jeden mecz, ale ostatecznie wygrali ją. 

 

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się po myśli zawodników z Brazylii, którzy już na początku osiągnęli dwa punkty przewagi (3:1). Wraz z kolejnymi akcjami prowadzenie podopiecznych trenera Renana Dal Zottto rosło, a na pierwszej przerwie technicznej wynosiło ono pięć „oczek” (8:3). Po wznowieniu gry na boisku nadal dominowali Mistrzowie Olimpijscy (11:7). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki, co poskutkowało tym, że na drugiej obowiązkowej pauzie ich rywale mieli sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Po czasie Japończycy nadal nie mieli argumentów w konsekwencji czego nie odwrócili losów tej partii, przegrywając ją 17:25.

 

Pierwsze trzy punkty w kolejnym secie powędrowały na konto Brazylijczyków (3:0), którzy na przerwie technicznej prowadzili czterema „oczkami” (8:4). Wysoką przewagę Mistrzowie Olimpijscy utrzymywali również po czasie (11:7, 13:9). Jeszcze przed drugą obowiązkową pauzą w grze zawodnicy z Brazylii powiększyli prowadzenie (15:10), a na przerwę zespoły zeszły przy stanie 16:11 na korzyść podopiecznych trenera Renana Dal Zottto. W decydującą część seta drużyny wkraczały przy wyniku 20:13 na korzyść reprezentantów Brazylii, którzy tę odsłonę wygrali 25:15.

 

Siatkarze z Brazylii również kolejnego seta rozpoczęli lepiej niż ich przeciwnicy, osiągając trzy „oczka” przewagi (5:2). Na pierwszą obowiązkową pauzę w grze siatkarze obu zespołów zeszli przy stanie 8:4 na korzyść Mistrzów Olimpijskich, którzy po czasie zwiększyli prowadzenie do pięciu punktów (12:7). Japończycy próbowali jeszcze walczyć. Przed drugą przerwą techniczną zmniejszyli oni dystans do rywali (11:14), ale na czasie przegrywali czterema „oczkami” (12:16). Po wznowieniu reprezentanci Japonii wyraźnie zbliżyli się do przeciwników (17:19). Gospodarzom udało się zmniejszyć straty do jednego punktu (21:22), ale ostatecznie odsłona ta zakończyła się wygraną zawodników z Ameryki Południowej, którzy zwyciężyli 25:22, a w całym spotkaniu 3:0.

 

 

Brazylia – Japonia 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)

 

 

Składy zespołów:

 

Brazylia: Bruno Rezende, Wallace De Souza, Maurício Souza, Lucas Saatkamp, Ricardo Lucarelli Souza, Mauricio Borges Almeida Silva, Tiago Brendle (libero) oraz Thales Hoss (libero), Raphael Vieira De Oliveira, Renan Buiatti

 

Japonia: Issei Otake, Naonobu Fujii, Akihiro Yamauchi, Shuzo Yamada, Haku Ri, Taishi Onodera, Satoshi Ide (libero) oraz Hideomi Fukatsu, Takashi Dekita, Masahiro Yanagida, Shohei Yamamoto

 

 

 

Źródło: Informacja własna