BBTS Bielsko-Biała zdobywcą Pucharu Rektora SPU Nitra

W rozgrywanym w piątek i sobotę Turnieju o Puchar Rektora SPU Nitra wzięło udział cztery zespoły: BBTS Bielsko-Biała, VKP Bystrina Nitra, Volejbal Brno oraz HYPO TIROL AlpenVolleys. Po zaciętych pięciu setach, w finale siatkarze z polskiego klubu pokonali gospodarzy i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Na trzeciej lokacie zawody ukończyli gracze HYPO TIROL AlpenVolleys.

W pierwszym półfinale Turnieju o Puchar Rektora zmierzyły się ze sobą zespoły VKP Bystrina Nitra i Volejbal Brno. Spotkanie zakończyło się dopiero po pięciu setach, w których nie brakowało walki. W premierowej odsłonie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była wyrównana końcówka, w której jako pierwsza dwa „oczka” zaliczki zapewniła sobie VKP Bystrina Nitra. W drugim secie gra wyglądała całkowicie inaczej i tym razem to gracze z Brna dominowali nad przeciwnikami, pokonując ich 25:17. Trzecia odsłona była jednostronna, ale tym razem to VKP Bystrina Nitra kontrolowała jej przebieg i pozwoliła przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwunastu punktów. W czwartym secie pojawiło się więcej walki, a ostatecznie końcówka należała do zawodników z Brna, którzy doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia była najbardziej zacięta, a obydwa zespoły starały się zakończyć ją na swoją korzyść. Po grze na przewagi dwa „oczka” zaliczki zapewnili sobie zawodnicy VKP Bystrina Nitra i to oni awansowali do finału.

VKP Bystrina Nitra – Volejbal Brno 3:2 (26:24, 17:25, 12:25, 25:20, 22:20)

Również do rozstrzygnięcia losów drugiego półfinału potrzebny był tie-break. Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodników HYPO TIROL AlpenVolleys, którzy wygrali premierową odsłonę 25:21, a napędzeni dobrym wynikiem, zapisali na swoje konto również drugiego seta. Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zdołali jednak odnaleźć swój rytm gry i poderwać się do walki, zwyciężając w trzeciej partii 25:21. Gracze z Polski nie mieli łatwego zadania, szczególnie, że w czwartym secie gra toczyła się punkt za punkt, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdołali przechylić dopiero przy stanie 26:24. W tie-breaku BBTS Bielsko-Biała zdołał utrzymać koncentrację w decydującym momencie i pokonał rywali 15:12, awansując do finału. „Cieszymy się, że zespół pozytywnie zareagował na wydarzenia na boisku, dzięki czemu mogliśmy postawić swoje warunki gry i ostatecznie wygrać. Uważam, że ten mecz to była dobra dawka szkoleniowa dla obu drużyn. Dzisiaj bardzo dobrze funkcjonowały u nas skrzydła, co widać po zdobyczach punktowych – Oleg Krikun zdobył 25 punktów, z kolei Wiaczesław Tarasow 17” – komentował mecz Paweł Gradowski, drugi trener drużyny z Bielska.

BBTS Bielsko-Biała – HYPO TIROL AlpenVolleys 3:2 (21:25, 23:25, 25:21, 26:24, 15:12)

W meczu o brązowy medal zmierzyły się ze sobą HYPO TIROL AlpenVolleys i Volejbal Brno. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zawodników z Austrii, którzy w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i rozstrzygnęli ją na swoją korzyść. Druga partia również była emocjonująca i o jej losach zadecydowały dopiero końcowe akcje, tym razem zakończone przez graczy z Brna. Najwięcej wrażeń kibicom dostarczyła trzecia odsłona, w której konieczna była końcówka rozgrywana na przewagi. Jako pierwsi wymagane dwa „oczka” zaliczki wypracowali gracze HYPO TIROL AlpenVolleys, którzy niesieni dobrym wynikiem na swoje konto zapisali również czwartego seta i tym samym zajęli trzecie miejsce w turnieju.

HYPO TIROL AlpenVolleys – Volejbal Brno 3:1 (25:22, 20:25, 27:25, 25:19)

W finale siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zmierzyli się z VKP Bystrina Nitra i również w tym meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Siatkarze z Polski dobrze rozpoczęli mecz, w premierowej odsłonie pokonując rywali 25:19. Druga partia również toczyła się po myśli bielszczan, którzy utrzymali zaliczkę w końcówce i zakończyli seta wynikiem 25:21. Gracze VKP Bystrina Nitra poderwali się jednak do walki i w kolejnych dwóch odsłonach zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, nie pozwalając siatkarzom z Bielska-Białej przejąć kontroli w końcówkach. BBTS Bielsko-Biała w tie-breaku zaprezentował wysoki poziom gry i pokonał rywali minimalną różnicą punktów, wygrywając cały Turniej o Puchar Rektora.

BBTS Bielsko-Biała  – VKP Bystrina Nitra 3:2 (25:19, 25:21, 22:25, 20:25, 15:13)

Źródło: informacja własna/bbtsbielsko.pl