De Giorgi utrzyma posadę? Wszystko w rękach PZPS-u

Po nieudanych dla reprezentacji Polski mistrzostwach Europy, szkoleniowiec Ferdinando De Giorgi miał przedstawić włodarzom Polskiego Związku Piłki Siatkowej raport, a w czwartek w siedzibie związku odbyło się spotkanie Włocha z szefami PZPS, na którym trener wyjaśniał przyczyny porażki polskiej kadry w tym sezonie. 

 

W czwartek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszło do spotkania szefów PZPS oraz wydziałów i pionów merytorycznych z Ferdinando De Giorgim – trenerem reprezentacji Polski mężczyzn. Spotkanie poświęcone było omówieniu raportów za sezon reprezentacyjny 2017 złożonych przez selekcjonera, trenera przygotowania fizycznego, sztab medyczny, psychologa oraz wyników badań medycznych.

 

W dyskusji ze strony PZPS uczestniczyli: Jacek Kasprzyk – prezes PZPS, Tomasz Karasiński – Sekretarz Generalny PZPS, Paweł Papke – przewodniczący Wydziału Szkolenia, Zdzisław Gogol – przewodniczący Wydziału Trenerskiego, Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia, Hubert Tomaszewski – menedżer kadry narodowej i Mariusz Szyszko – rzecznik kadry narodowej.

 

W trakcie rozmów omówione zostały kwestie merytoryczne związane z przygotowaniami do sezonu, to jest Ligi Światowej 2017 i CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Wiele miejsca poświęcone zostało na poruszenie spraw związanych z kolejnymi wyzwaniami stojącymi przed męską reprezentacją Polski. Ferdinado De Giorgi przyznał, że nie był to udany sezon, mimo ciężkiej pracy wykonanej przez drużynę.. Wyjaśnił, że to on, jako trener zdecydował o modelu zespołu stanowiącego „mix doświadczenia z młodością”. Ten model okazał się nieskutecznym i bierze za to odpowiedzialność Wskazał jednocześnie, że istnieje spora grupa zawodników młodego pokolenia, którzy przy wsparciu starszych graczy mogą stanowić o sile męskiej kadry w przyszłych latach. Podkreślił również, że PZPS zapewnił optymalne warunki przygotowań i startów.

 

Przypomnij sobie, co tuż po zakończeniu przez Polaków mistrzostw Europy mówił trener biało-czerwonych

 

 

Raporty i relacja ze spotkania z Ferdinado De Giorgim zostaną przeanalizowane przez Wydziały Szkolenia i Trenerski. Z kolei ich wnioski przedstawione zostaną Zarządowi PZPS, który zbierze się 20 września. Na tej podstawie Zarząd dokona oceny sezonu i ewentualnie podejmie decyzje personalne dotyczące sztabu szkoleniowego. Władze PZPS-u na czele z prezesem Jackiem Kasprzykiem jeszcze podczas trwania mistrzostw Europy nie ukrywały, że wyniki, a przede wszystkim postawa polskiej kadry nie satysfakcjonują.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne