Jakub Wachnik: „Zdajemy sobie z tego sprawę, że to będzie ciężki sezon”

Siatkarze Dafi Społem Kielce w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu PlusLigi rozegrali ostatnio spotkanie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, które wygrali 3:2. Przyjmujący drużyny z Kielc, Jakub Wachnik opowiedział w rozmowie z naszym portalem o współpracy z nowym szkoleniowcem i przygotowaniach do zbliżającego się sezonu.

 

Coś nowego

 

W Kielcach w tym sezonie została zbudowana nowa drużyna, na czele której stoi nowy szkoleniowiec, Wojciech Serafin. Zawodnicy Dafi Społem Kielce pod wodzą nowego trenera trenują od początku okresu przygotowawczego i chwalą sobie wspólną pracę. „Współpraca układa nam się bardzo dobrze, co widać po wynikach. Zagraliśmy jeszcze mało meczów sparingowych, więc trudno powiedzieć w jakiej jesteśmy formie. Myślę, że to jest młody trener. To jest jego pierwszy sezon w roli pierwszego szkoleniowca, dlatego też ma na pewno dużo ambicji, dużo do pokazania, do udowodnienia innym i sobie. Myślę, że to będzie owocowały w dalszej współpracy” – podsumował dotychczasową współpracę Jakub Wachnik. Przyjmujący opisał również, jak wyglądała dotychczasowa praca nad budowaniem formy kieleckiego zespołu. „Pierwsze tygodnie to jest ciężka praca, ciężka siłownia, duże obciążenia.  Dopiero tak naprawdę teraz schodzimy już z obciążeń. Zostało ponad dwa tygodnie do rozpoczęcia rozgrywek, dlatego będziemy łapać powoli świeżość. Szlifowaliśmy również technikę” – mówi Jakub Wachnik.

 

 

Zobacz, co pisaliśmy o meczu w Mysłowicach

 

 

 

Jasny plan

 

Zawodnicy Dafi Społem Kielce nie wybiegają daleko w przyszłość i stosują metodę małych kroków, skupiając się na własnej grze. „Na razie uczymy się realizować założenia na mecz, na te sparingi. Myślę, że potrzeba jeszcze dużo czasu, żeby wprowadzić te pozytywne nawyki. Wygląda to nie najgorzej i myślę, że z czasem będzie to wyglądać coraz lepiej” – mówi Jakub Wachnik. Przyjmujący kieleckiego zespołu nie ukrywa również, że nadchodzące rozgrywki będą bardzo wyczerpujące i trzeba się do nich przygotować. „Praca, którą teraz wykonujemy jest bardzo ważna, żeby dobrze się przygotować do tego sezonu fizycznie i wydolnościowo. Zdajemy sobie z tego sprawę, że to będzie ciężki sezon, bardzo długi, dużo grania i to jest bardzo ważne, żeby teraz ten czas dobrze przepracować” – dodał Jakub Wachnik.

 

 

Powalczyć o wygrane

 

Dafi Społem Kielce w tym sezonie mają w swoim składzie kilku nowych, młodych zawodników, którzy będą walczyć o miejsce w składzie i pomagać drużynie. „Ci młodzi ludzie, którzy tutaj są, którzy przyszli do tego zespołu wniosą nową, dobrą energię. Mamy też kilku doświadczonych zawodników, starszych i oni będę troszkę uspokajać, stabilizować to wszystko. Młodość jest zawsze taką tą pozytywną cechą” – mówi Jakub Wachnik. Siatkarze z Kielc w nadchodzących rozgrywkach będą walczyć o to, by jak najlepiej zaprezentować się na boisku. „Naszym celem jest przede wszystkim bardzo dobra gra. Żeby w każdym meczu dawać z siebie wszystko, to jest nasz główny cel” – zakończył Jakub Wachnik.

 

 

 

Z Jakubem Wachnikiem rozmawiała Angelika Chroboczek