PWM: Francuzi zwyciężają po trzech setach

Reprezentacja Japonii w drugim pojedynku w ramach Pucharu Wielkich Mistrzów podejmowała ekipę Francji. O ile w pierwszym secie Francuzi zdominowali grę, a tyle w drugim Japończycy powrócili do walki. Ostatecznie jednak więcej koncentracji w końcówkach zachowali Francuzi, zapisując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo.

 

Pierwszą partię rozpoczęła wymiana uderzeń między drużynami. Zespoły już na początku nawiązały ze sobą walkę. Punktowa zagrywka Barthelemy Chenenyeze’go wyprowadziła Trójkolorowych na dwupunktowe prowadzenie (4:2), a kolejne oczko na korzyść francuskiego zespołu zmusiło trenera Japończyków do prośby o czas (5:2). Francuzi utrzymywali swoją przewagę i w rezultacie to oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Po powrocie na boisko Trójkolorowi utrzymywali swoją przewagę, choć gospodarze próbowali powrócić do walki. Na drugim czasie technicznym przewaga siatkarzy z Francji wzrosła do dziewięciu punktów (16:7). W końcowym fragmencie inauguracyjnej odsłony podopieczni trenera Laurenta Tillie’ego powiększali swój dorobek punktowy i w rezultacie zwyciężyli w tym secie (25:15).

 

Drugi set rozpoczął się wymianą punktów. Tak jak w poprzednim secie, zespoły nawiązały ze sobą walkę punkt za punkt. Japończycy osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (6:3) i to oni zeszli z przewagą na pierwszą przerwę techniczną (8:5). W dalszej części drugiego seta Francuzi odrobili straty, doprowadzając do remisu (8:8), ale gospodarze nie pozwolili im na objęcie prowadzenia. Kibice ponownie mogli obserwować emocjonujący i zacięty fragment gry, w którym walka toczyła się punkt za punkt. Na drugim czasie technicznym na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się siatkarze japońskiej drużyny (16:15). W decydującej fazie drugiego seta zespoły nie zwalniały tempa, tocząc wyrównaną walkę pełną efektownych wymian. Wyrównaną końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść Trójkolorowi (25:23).

 

Trzecia odsłona ponownie miała wyrównany początek. Zespoły walczyły punkt za punkt, dostarczając kibicom od początku wielu emocji. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili Japończycy (8:7). W dalszym fragmencie gry obie drużyny w dalszym ciągu toczyły ze sobą emocjonującą i wyrównaną walkę. Skuteczny blok Francuzów wyprowadził ich na dwupunktowe prowadzenie (10:8), a następna akcja na ich korzyść zmusiła szkoleniowca japońskiego zespołu do prośby o czas dla swoich siatkarzy (11:8). Japończycy odrobili stracone oczka, doprowadzając do remisu (15:15), jednak na drugim czasie technicznym prowadzili Trójkolorowi (16:15). W decydującym fragmencie partii zespoły w dalszym ciągu toczyły ze sobą walkę, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Ostatecznie ze zwycięstwa w tej partii mogli cieszyć się Francuzi (25:23).

 

Japonia – Francja 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)

 

Składy drużyn:

 

Japonia: Issei Otake, Neonabi Fujii, Akihiro Yamauki, Masahiro Yanagida, Yuki Ishikawa, Haku Ri, Satoshi Ide (libero), Hiroaki Asano (libero) oraz Takashi Dekita, Kentaro Takahashi, Taishi Onodera, Hideomi Fukatsu

 

Francja: Trevor Clevenot, Benjamin Toniutti, Stephen Boyer, Daryl Bultor, Thibault Rossard, Barthelemy Chinenyeze, Kevin Tillie (libero) oraz Antoine Brizard, Nicolas Le Goff

 

Źródło: Informacja własna