Asseco Resovia Rzeszów na plus w starciu z BBTS-em Bielsko-Biała

Kolejnym sparingpartnerem zawodników Asseco Resovii Rzeszów okazał się BBTS Bielsko-Biała. Siatkarze prowadzeni przez trenera Roberto Serniottiego pokonali rywali 3:0, ale w dwóch dodatkowych partiach lepsi okazali się bielszczanie. Dla obu zespołów był to już kolejny mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem ligowym.

 

Drugi sparing, drugie zwycięstwo

 

Pierwszym sparingpartnerem zespołu z Rzeszowa był beniaminek PlusLigi, Aluron Virtu Warta Zawiercie. Siatkarze prowadzeni przez trenera Roberto Serniottiego pokonali rywali rywali 3:1, a więcej informacji na temat tego meczu znajdziecie TUTAJ. Bielszczanie z kolei mają za sobą XVI Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2017, w którym uplasowali się na drugim miejscu.

 

W minioną środę (tj. 6 września) rzeszowianie zmierzyli się z BBTS-em Bielsko-Biała. W regulaminowym czasie gry siatkarze Asseco Resovii zwyciężyli w trzech setach, a ich rywale w żadnym z nich nie zdołali przekroczyć bariery dwudziestu punktów, co świadczy o tym, że na boisku wyraźnie dominowali gospodarze spotkania. Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się jednak na rozegranie dwóch dodatkowych partii, w których bielszczanie wygrali 25:18 i 15:10. Zarówno rzeszowianie, jak i ich przeciwnicy sparing ten mogą zapisać na plus. Trenerzy zespołów mieli okazję do przetestowania różnych ustawień, a zawodnicy do zaprezentowania swoich umiejętności.

 

W drużynie BBTS-u Bielsko-Biała najwięcej punktów zdobyli Vyacheslav Tarasov (szesnaście) oraz Jakub Bucki (piętnaście). Z dobrej strony pokazali się także Bartosz Janeczek oraz Oleg Krikun, którzy na konto swojego zespołu zdobyli po osiem „oczek”.

 

 

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
Dodatkowe sety: 18:25, 10:15

 

 

Składy zespołów:

 

Asseco Resovia Rzeszów: Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Marcin Możdżonek, Łukasz Perłowski, Lukas Tichacek, Jakub Jarosz, Mateusz Masłowski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jochen Schöps

 

BBTS Bielsko-Biała: Jarosław Macionczyk, Bartosz Janeczek, Mariusz Gaca, Oleg Krikun, Vyacheslav Tarasov, Wojciech Siek, Przemysław Czauderna (libero) oraz Kajetan Marek (libero), Jakub Bucki, Tomasz Piotrowski, Harrison Peacock, Maciej Skowroński, Bartosz Cedzyński

 

 

Galerię zdjęć ze sparingu rzeszowian z bielszczanami możecie obejrzeć TUTAJ.

 

Kolejnym przedsezonowym sprawdzianem Asseco Resovii Rzeszów będzie Turniej o Puchar Prezydenta Krosna, który odbędzie się w dniach 14-16 września. Rywalami podopiecznych trenera Roberto Serniottiego będą dwie włoskie drużyny: Calzedonia Verona i Gi Group Monza oraz argentyński zespół UPCN San Juan VC, w którym w sezonie 2017/2018 będzie występował Zbigniew Bartman.

 

 

 

Źródło: http://www.bbtsbielsko.pl/informacja własna