Katowiczanie sparowali z MKS-em Będzin

Siatkarze GKS-u Katowice mają za sobą kolejną grę kontrolną. Podopieczni Piotra Gruszki 6 września trenowali z MKS-em Będzin. Szkoleniowiec katowiczan podczas tego sparingu miał do dyspozycji prawie wszystkich graczy, w drużynie brakuje już tylko Gonzalo Quirogi, który przez obowiązki kadrowe nadal nie dołączył do zespołu.

 

Sparing na plus 

 

Siatkarze Piotra Gruszki mają za sobą kolejną grę kontrolną. Tym razem katowiczanie odbyli zajęcia z MKS-em Będzin, które nie były typowym sparingiem, a grą treningową na czas z piłkami dorzucanymi przez trenerów z boku i przeplataną tie-breakami. W premierowej partii nietypowego sparingu dzięki skuteczniejszej grze zwyciężyli będzinianie (16:15). Chwilę później tie-breaka wynikiem 15:12 na swoją korzyść zakończyli siatkarze GKS-u Katowice. Po krótkiej przerwie rozegrano kolejną partię na czas z dorzucanymi piłkami. Ta część gry zakończyła się remisem 13:13, a w tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy MKS-u Będzin, wygrywając po zaciętej walce 19:17. Trzecia część gry rozpoczęła się od zwycięstwa gości 17:14, ale w ostatnim w krótkim secie lepiej zaprezentowali się katowiczanie, którzy pewnie wygrali 15:9.

 

W drużynie GKS-u Katowice najwięcej punktów zdobył Rafał Sobański (dwadzieścia dwa). Nieco mniej „oczek” na konto swojego zespołu zapisali Karol Butryn (osiemnaście) oraz Serhiy Kapelus (szesnaście). Warto zaznaczyć, że w treningu tym udział wziął Emanuel Kohut, który punktował dziewięć razy. Po drugiej stronie siatki wyróżniającymi się zawodnikami byli: Marcin Waliński (piętnaście „oczek”), Matej Kök i Rafael Araujo, którzy zdobyli po trzynaście punktów oraz Bartłomiej Grzechnik (dwanaście).

 

GKS Katowice – MKS Będzin
Gra na czas z dorzutkami: 15:16, 13:13, 14:17
Tie-breaki: 15:12, 17:19, 15:9

 

Składy zespołów:

 

GKS Katowice: Karol Butryn, Marcin Komenda, Emanuel Kohut, Serhiy Kapelus, Paweł Pietraszko, Rafał Sobański, Bartosz Mariański (libero) oraz Bartłomiej Krulicki, Dominik Witczak, Tomasz Kalembka, Maciej Fijałek, Adrian Stańczak (libero)

 

MKS Będzin: Marcin Waliński, Łukasz Kozub, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik (12), Matej Kök, Rafael Araujo, Michał Potera (libero) oraz Dawid Woch, Mateusz Kowalski, Jakub Peszko, Rafał Faryna, Szymon Gregorowicz (libero)

 

Kolejnym sparingpartnerem zawodników Piotra Gruszki będzie białoruski zespół Szachtior Soligorsk. Mecz kontrolny pomiędzy tymi ekipami odbędzie się  12 września.

 

 

GKS prawie w komplecie

 

Zespół GKS-u Katowice przygotowania do sezonu rozpoczął w niepełnym składzie przez obowiązki kadrowe zawodników. W treningach udziału nie brał trener Piotr Gruszka, który w reprezentacji Polski pełni rolę asystenta Ferdinando de Giorgiego, Emanuel Kohut, Gonzalo Quiroga oraz Marcin Komenda. Młody rozgrywający wraz z polską kadrą brał udział w mistrzostwach świata do lat 23. W tym momencie w Katowicach brakuje już tylko argentyńskiego przyjmującego, a do zespołu w poniedziałek dołączył słowacki środkowy. „Miałem jeden dzień wolnego, trochę za dużo. Czuję się bardzo dobrze, zacząłem już przygotowania z GKS-em. Treningi są bardzo dobre, ale mnie bardziej interesują wyniki na boisku” – mówi Emanuel Kohut.

 

Reprezentacja Słowacji mistrzostwa Europy zakończyła na fazie grupowej. Słowacy przegrali wszystkie mecze, ulegając 1:3 Czechom, 0:3 Włochom oraz Niemcom, którzy polski turniej zakończyli na drugim miejscu. ”Wszyscy rywale z naszej grupy awansowali do najlepszej ósemki turnieju, więc nasza grupa była bardzo silna. Niemcy zostali wicemistrzami Europy, Włosi odpadli w ćwierćfinale, a Czesi sprawili sensację, eliminując w barażu obrońców tytułu, Francuzów” – ocenił Kohut.

 

 

 

Źródło: gkskatowice.eu/mksbedzin.p/opracowanie własne