Poważne zmiany w AZS-ie Częstochowa

AZS Częstochowa, legenda polskiej siatkówki klubowej, po sezonie 2016/2017 przegrał baraże o miejsce w PlusLidze i spadł do I Ligi. W związku z tym w klubie zaszły duże zmiany personalne, zarówno w Zarządzie, jak i w składzie zespołu oraz jego reorganizacja. Teraz wiadomo już, kto będzie bronił barwy Akademików w nadchodzących rozgrywkach.

 

Zmiany na szczycie 

 

AZS Częstochowa jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów. W ostatnich latach jednak zespół nie mógł pochwalić się dobrymi wynikami, co po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 poskutkowało przegranymi barażami i spadkiem do I Ligi. W związku z tą sytuacją w Spółce zaszły zmiany właścicielskie i rozpoczęła się głęboka reorganizacja. Swoje rezygnacje z pełnionych funkcji złożyli Roman Lisowski i Ryszard Bosek, co możemy przeczytać w oświadczeniu klubu.

 

Treść oświadczenia:

 

„W dniu 21.08.2017 r. w wyniku posiedzenia Rady Nadzorczej Klubu AZS S. S. A., swoją rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu złożył na ręce Przewodniczącego Pan Roman Lisowski. Rezygnacja została przyjęta. W tym samym trybie funkcję Wiceprezesa Zarządu przestał sprawować Ryszard Bosek.

 

Powołując się na tę sytuację Klub serdecznie dziękuje wymienionemu wyżej dotychczasowemu Zarządowi za wiele lat ciężkiej pracy, zaangażowanie oraz włożone serce w budowę AZS-u Częstochowa.

 

Podczas tych samych obrad wybrany i zatwierdzony został nowy Zarząd Klubu. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Kamil Filipski, natomiast funkcję Wiceprezesa pełnić będzie Mateusz Czaja. W tym miejscu życzymy nowemu Zarządowi wszelkiej pomyślności.

 

Wszelkie zachodzące zmiany w strukturach Klubu nowy Zarząd Spółki będzie podawał do opinii publicznej na bieżąco.

 

Klub dołoży wszelkich starań aby wyżej wymienione zmiany przebiegały możliwie sprawnie i jak najszybciej, z zachowaniem całkowitej prawidłowości oraz zasady poszanowania cierpliwości sympatyków AZS-u Częstochowa”

 

 

Całkiem nowy skład

 

Nowym szkoleniowcem AZS-u Częstochowa został Krzysztof Stelmach, o czym pisaliśmy TUTAJ. Drugim trenerem będzie dobrze znany w częstochowskim środowisku siatkarskim Dariusz Parkitny. Funkcję statystyka drużyny pełnić będzie Michał Róg. Trenerem przygotowania fizycznego został Grzegorz Poznański, natomiast fizjoterapeutą – Mateusz Derda. Dla ostatniej trójki będzie to już trzeci sezon w sztabie szkoleniowym Akademików.

 

Zmiany dotknęły jednak nie tylko ławki trenerskiej, ale również składu zespołu, który teraz będzie składał się głównie z młodych zawodników. Niektórzy gracze mają już jednak doświadczenie z występów w PlusLidze, które teraz ma pomóc częstochowskiej drużynie w powrocie do elity. W Częstochowie będą grali Bartosz Bućko, który ma już za sobą grę we włoskiej Serie A oraz Effectorze Kielce, a także Sławomir Stolc. Rozgrywającym w częstochowskim zespole został Patryk Szczurek, który ostatni rok spędził w Łuczniczce Bydgoszcz.

 

 

Skład AZS-u Częstochowa:

Atakujący: Bartosz Krzysiek, Mateusz Rećko

Rozgrywający: Patryk Szczurek, Mariusz Magnuszewski

Przyjmujący: Sławomir Stolc, Bartosz Bućko, Hubert Mańko, Sławomir Busch

Środkowi: Bartłomiej Janus, Moustapha M’Baye, Mateusz Siwicki, Kamil Szaniawski

Libero: Łukasz Koziura, Piotr Macheta

 

Kapitanem drużyny z Częstochowy został Patryk Szczurek.

 

 

 

Źródło: AZS Częstochowa/informacja własna