Mateusz Masłowski w Rzeszowie do 2020 roku

Młody libero Mateusz Masłowski jest wychowankiem rzeszowskiego klubu, a w zeszłym sezonie bardzo często pojawiał się w wyjściowym składzie plusligowej Asseco Resovii Rzeszów. Teraz jest już pewne, że siatkarz zostanie w Rzeszowie przynajmniej do 2020 roku, libero bowiem właśnie przedłużył obowiązującą umowę o kolejne lata.

 

Spełniać marzenia

 

Mateusz Masłowski jest wychowankiem rzeszowskiego klubu, od 2011 roku bronił barw miejscowego AKS-u ale doświadczenia i ogrania nabywał również w pierwszej lidze, gdzie występował w zespole SMS-u PZPS-u Spała. Libero podpisał kontrakt z plusligową drużyną Asseco Rzeszów w 2016 roku, zajmując miejsce legendy klubu, Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski już teraz zdecydował się na jej przedłużenie do 2020 roku. „Podążam za marzeniami, a gra w Asseco Resovii jest ich realizacją. Jestem bardzo szczęśliwy, że Zarząd Klubu obdarzył mnie zaufaniem i pozwolił mi rozwijać swoją karierę w Rzeszowie, najlepszym do tego miejscu” – powiedział Mateusz Masłowski, który zostaje w Asseco Resovii Rzeszów przynajmniej do 2020 roku. 20-letni libero z rzeszowskim zespołem zdobył Superpuchar Polski w 2013 roku i został wicemistrzem Polski w 2014 roku. W minionych rozgrywkach Mateusz Masłowski często pojawiał się na boisku, a wobec kontuzji Damiana Wojtaszka na stałe zagościł w wyjściowej szóstce. Pod koniec sezonu młody zawodnik nabawił się jednak poważnego urazu i nie był w stanie w 100% pomóc swoim kolegom w decydujących meczach PlusLigi. Ostatecznie Asseco Resovia Rzeszów zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu, ale Mateusz Masłowski zdobył bezcenne doświadczenie. Z reprezentacją Polski libero w kategorii kadetów i juniorów zdobył mistrzostwo Świata i Europy.

 

W nadchodzących rozgrywkach ligowych Mateusz Masłowski o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Pawłem Ruskiem, który podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Młody libero już trenuje z zespołem i będzie brał udział w turniejach przygotowawczych do sezonu PlusLigi. Oprócz niego za przyjęcie w rzeszowskim zespole odpowiadać będą wracający z wypożyczenia Dominik Depowski i Aleksander Śliwka, reprezentant Francji Thibault Rossard oraz Finlandii Elviss Krastins, który zajął miejsce Johna Gordona Perrina.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne