Kadrowicze dołączają do PGE Skry Bełchatów

Zawodnicy PGE Skry Bełchatów, którzy brali udział w mistrzostwach Europy po krótkim odpoczynku wrócą do przygotowań z klubem. Grzegorz Łomacz oraz Nikolay Penchev treningi rozpoczną już 9 września, natomiast zdobywcy brązowego medalu, Srećko Lisinac i Milan Katić w Bełchatowie zameldują się w poniedziałek, 11 września.

 

Obowiązki wzywają

 

Sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów w poniedziałek w niemal pełnym składzie rozpoczął pracę. W zespole Roberto Piazzy do obowiązków klubowych wrócili już fizjoterapeuta Tomasz Pieczko oraz statystyk reprezentacji Belgii, Robert Kaźmierczak, który zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Europy. Szkoleniowiec bełchatowian nie ma jednak do dyspozycji całego zespołu. Jest to podyktowane kłopotami zdrowotnymi oraz zgrupowaniami reprezentacji narodowych. Ze skręconym stawem skokowym borykał się rozgrywający, Marcin Janusz, który wraca już do pełni formy. Bardziej skomplikowana jest sytuacja Karola Kłosa, który walczy z zapaleniem płuc i na razie nie wiadomo, kiedy będzie w stu procentach gotowy do gry. Podczas nieobecności podstawowych zawodników, którzy leczyli kontuzje lub przebywali na zgrupowaniach kadr, z PGE Skrą Bełchatów trenowali młodzi gracze. Teraz jednak szkoleniowiec będzie miał już do dyspozycji większą ilość siatkarzy. Po zakończeniu mistrzostw Europy do zespołu wracają bowiem reprezentant Polski Grzegorz Łomacz i Bułgar Nikolay Penchev, który zakończył turniej w Krakowie na etapie ćwierćfinału. Obydwaj zawodnicy w Bełchatowie zameldują się 9 września. Dwa dni później w klubie pojawią się brązowi medaliści EuroVolley, Serbowie Srećko Lisinac i Milan Katić, którzy dostali od trenera tydzień wolnego na regenerację po męczącym sezonie kadrowym.

 

 

Dużo okazji do sparowania

 

Bełchatowianie po pierwszych tygodniach treningów będą mieli okazję do sprawdzenia swojej formy w meczach towarzyskich. Zawodnicy we wtorek udadzą się bowiem do Lubina, gdzie wraz z gospodarzem turnieju, Espadonem Szczecin oraz Cerradem Czarnymi Radom wezmą udział w III edycji Memoriału Jana Rutyńskiego (6-7 września). Kolejną szansą na sprawdzenie formy będzie międzynarodowy turniej Giganci Siatkówki, który w tym roku zostanie rozegrany w Wieluniu 16 i 17 września. Tuż przed startem rozgrywek w PlusLidze siatkarze Roberto Piazzy stawią czoła Łuczniczce Bydgoszcz (20 września) i na koniec okresu przygotowawczego wezmą udział w VII Ogólnopolskim Zlocie Kibiców PGE Skry (30 września – 1 października) w Bełchatowie.

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne