Argentyna zagra w mistrzostwach świata

Reprezentacja Argentyny w kwalifikacjach do mistrzostw świata pokonała Chile i Wenezuelę, zapewniając sobie tym samym awans do turnieju rozgrywanego w przyszłym roku we Włoszech i Bułgarii. O ostatnie osiem biletów walczyć będą jeszcze zespoły ze strefy NORCECA oraz Afryki, które grać będą swoje turnieje kwalifikacyjne. 

 

Reprezentacja Argentyny podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata zmierzyła się z kadrami Chile i Wenezueli. Podopieczni trenera Julio Velasco w pierwszym starciu pokonali Chile, tracąc tylko jednego seta, w pozostałych pewnie pokonując rywali. Drugiego dnia zmagań do rywalizacji stanęły reprezentacje Chile i Wenezueli, a ci pierwsi dopisali do swojego konta zwycięstwo po trzech setach. Ostatniego dnia rywalizacji Wenezuela gładko uległa Argentyńczykom, w żadnym z trzech setów nie przekraczając granicy dwudziestu punktów. „Przygotowywaliśmy się do tego turnieju przez kilka miesięcy, ale najważniejsze jest to, co zrobiliśmy podczas niego” – powiedział po zakończeniu turnieju szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Julio Velasco.

 

 

Wyniki turnieju w Argentynie:


30 sierpnia
Argentyna – Chile 3:1 (21:25, 25:19, 25:17, 25:13)

1 września
Chile – Wenezuela 3:0 (25:22, 25:20, 25:15)

2 września
Argentyna – Wenezuela 3:0 (25:19, 25:16, 25:12)

 

 

Ostatnie osiem miejsc

 

Szesnaście zespołów ma już zapewnioną kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata, które będą rozgrywane we Włoszech i Bułgarii, a te drużyny miały gwarantowany udział w turnieju. Jako obrońcy tytułu w mistrzostwach świata zagrają Polacy, którzy również mieli w nim pewne miejsce. Z drugiej rundy europejskich kwalifikacji bilety wywalczyli Francuzi, Holendrzy, Słoweńcy, Rosjanie, Serbowie i Finowie, a z trzeciego etapu kwalifikację zapewnili sobie reprezentanci Belgii. W azjatyckim turnieju kwalifikacyjnym bilety do Włoch i Bułgarii zdobyli Japończycy, Australijczycy, Chińczycy i Irańczycy. Ze strefy Ameryki Południowej kwalifikację zapewnili sobie Brazylijczycy oraz Argentyńczycy. Udział w mistrzostwach świata zapewni sobie również pięć najlepszych zespołów z mistrzostw strefy NORCECA, które będą rozgrywane od 24 września do 2 października. Ostatnie trzy drużyny mistrzostw świata poznamy po kwalifikacjach afrykańskich, kończących się 29 października.

 

 

 

Źródło: volleysur.org/feva.org.ar/opracowanie własne