Tomas Rousseaux: „Nie ma rzeczy niemożliwych”

Reprezentacja Belgii w świetnym stylu pokonała Włochów. Podopieczni trenera Vitala Heynena od początku narzucili rywalom swój rytm gry i kontrolowali przebieg spotkania. Po trzech setach mogli zatem zameldować się w półfinale mistrzostw Europy, gdzie zmierzą się z Rosjanami. „Jeśli zagramy dobrze, wszystko jest możliwe” – ocenił Tomas Rousseaux.

 

Kontrola nad grą

 

Reprezentacja Belgii już na początku zawiesiła przeciwnikom wysoko poprzeczkę. Siatkarze włoskiej drużyny nie poddawali się jednak bez walki, próbując znaleźć receptę na tak dobrą grę swoich przeciwników. „To był dobry mecz. Zwycięstwo z reprezentacją Włoch 3:0 jest świetnym rezultatem. Zagraliśmy bardzo dobrze, bardzo dobrze zagrywaliśmy i zwyciężyliśmy” – powiedział po spotkaniu Tomas Rousseaux, zwracając jednak uwagę, że rywale postawili im opór, przysparzając nieco problemów: „To świetny zespół, są bardzo silni. Ich gra była dla nas trudna, ale mieliśmy spotkanie pod kontrolą, wygraliśmy i zagramy w półfinale”.

 

Zobacz, jak przebiegał pojedynek reprezentacji Belgii z Włochami

 

Belgowie w rywalizacji grupowej zajęli pierwsze miejsce, w związku z czym zapewnili sobie bezpośredni udział w ćwierćfinale. Podopieczni trenera Vitala Heynena mieli zatem nie jeden, a dwa dni przerwy w meczach. „Zawsze każdy dzień przerwy, dzień na odpoczynek, jest dla nas bardzo ważny. Możemy wykorzystać ten czas, żeby dojść do siebie po jakichś urazach, polepszyć samopoczucie, więc to jest świetna sprawa” – skomentował ten fakt siatkarz drużyny z Belgii.

 

 

Kierunek – Kraków

 

Belgowie w półfinale zmierzą się z reprezentacją Rosji, która podobnie, jak siatkarze belgijskiego zespołu, wygrała rywalizację w swojej grupie, zapewniając sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału, a w nim pokonali Słoweńców. „Rosja jest świetnym zespołem, jednym z najlepszych w tym turnieju. Jeśli zagramy dobrze, wszystko jest możliwe” – ocenił szansę swojej drużyny młody przyjmujący, dodając przy tym, że jego zespół przede wszystkim musi się skupić na swojej dobrej grze: „Skupimy się na zagrywce, na dobrym przyjęciu, aby dobrze zgrać blokiem, nad tym aby zagrać znowu swoje”.

 

Belgowie w mistrzostwach Europy prezentują wysoką formę, w związku z czym są jednymi z faworytów do gry o medale. „Myślę, że gramy dobrze, więc zobaczymy. Na pewno nie ma rzeczy niemożliwych. Przygotujemy się dobrze do tego półfinału” – zakończył Belg.

 

 

 

Z Tomasem Rousseaux rozmawiała Marta Chlebicka