Serbowie w półfinale. Nikola Grbić: „Jestem z nich dumny”

Reprezentacja Serbii w ćwierćfinale pokonała Bułgarów 3:0 i teraz stoi przed szansą na walkę o medale mistrzostw Europy. Spotkania z podopiecznymi Plamena Konstantinova było dla Serbów szybkim meczem, pod całkowitą kontrolą. „Nigdy nie odpuściliśmy i graliśmy dobrze w defensywie” – mówił po ćwierćfinale Nikola Grbić. 

 

Dobry początek…

 

Reprezentacja Serbii spotkanie z Bułgarami rozpoczęła bardzo dobrze, szybko zapewniając sobie prowadzenie i kontrolując przebieg premierowej odsłony. Szkoleniowiec Serbów, Nikola Grbić, podkreślił, że jego zespół zagrał tak, jak tego od niego oczekiwał, z energią i zaangażowaniem, które potem przełożyło się na dobry wynik końcowy. „Kiedy gramy w taki sposób, to znaczy agresywnie, mamy swój charakter na boisku, wtedy gramy naszą najlepszą siatkówkę. Właśnie w takich momentach jest trudno grać przeciwko nam. Właśnie coś takiego wydarzyło się dzisiejszego wieczora. Swoją grę rozpoczęliśmy natychmiast od mocnych zagrywek i szczelnych bloków, ponieważ nasi rywale mieli naprawdę niski procent w ataku po niezbyt dokładnym przyjęciu” – powiedział po wygranym spotkaniu ćwierćfinałowym Nikola Grbić.

 

 

…i jeszcze lepszy koniec

 

Serbowie najwięcej problemów mieli w trzeciej odsłonie, kiedy musieli odrabiać straty, a w końcówce cały czas na prowadzeniu byli reprezentanci Bułgarii. Nawet w trudnym momencie jednak podopieczni Nikoli Grbicia się nie poddali i cały czas walczyli, broniąc piłek setowych i wprowadzając akcje, które umożliwiły im wygranie tej partii. „Zagrywaliśmy naprawdę agresywnie i były tylko dwa momenty podczas tego meczu, kiedy sprawili nam problemy. W drugim secie, kiedy musieliśmy odrabiać straty oraz kiedy Bułgarzy znacząco wzmocnili zagrywkę i byli w stanie poprawić swoją skuteczność w ataku. Mieli swoje okazje do zakończenia seta, bo mieli już piłki setowe. Nie mogłem nic powiedzieć moim chłopakom, ponieważ walczyli w tej partii i grali dobrze. Jestem z nich dumny, ponieważ nie przestali grać i próbować, a to się opłaciło. Wybroniliśmy trzy czy cztery piłki setowe i wyprowadzaliśmy kontrataki. Nigdy nie odpuściliśmy i graliśmy dobrze w defensywie” – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Serbii. Nikola Grbić nie ukrywa, że w nadchodzących spotkaniach ważne będzie, żeby zaprezentować podobny poziom, bo to zwiększy szanse na wygraną. „To jest coś, co mam dużą nadzieję powtórzyć w półfinale, bo to jest coś, czego potrzebujemy w tych meczach, które są przed nami” – zakończył trener Serbów, którego podopieczni zmierzą się w półfinale z Niemcami.

 

 

 

Źródło: informacja własna