Nowy przyjmujący w Rzeszowie. Krastins zastępstwem za Perrina

Asseco Resovia Rzeszów jako pierwszy klub w PlusLidze skompletowała skład drużyny na sezon 2017/2018. Niestety jednak włodarze rzeszowskiego klubu zmuszeni zostali do poszukiwania nowego przyjmującego, który zastąpi Johna Gordona Perrina odchodzącego do Chin. Wybór zarządu padł na fińskiego przyjmującego Elvissa Krastinsa.

 

Czas na PlusLigę

 

Elviss Krastins w minionych rozgrywkach ligowych reprezentował barwy belgijskiego TopVolley Callant Antwerpen, z którym wywalczył czwarte miejsce w sezonie 2016/2017. Urodzony na Łotwie nowy przyjmujący naszego zespołu, swoją karierę siatkarską rozpoczął w fińskim klubie Valepa Sastamala. Sześć sezonów gry w tym klubie, zaowocowało dwoma tytułami Mistrzów Finlandii, dwoma srebrnymi i brązowymi medalami oraz zdobyciem Puchary Finlandii. Fin jest również podstawowym graczem swojej drużyny narodowej, z którą zakończył swój udział w mistrzostwach Europy – LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, na etapie baraży przed ćwierćfinałami.

 

 

Wymuszona zmiana

 

Asseco Resovia Rzeszów jako pierwsza drużyna skompletowała skład na sezon 2017/2018, utrzymując swoich priorytetowych przyjmujących, Thibaulta Rossarda i Johna Gordona Perrina. Po Final Six Ligi Światowej okazało się jednak, że mimo podpisanej umowy z rzeszowskim klubem, kanadyjski gracz ma inne plany i kolejny sezon spędzi w Chinach. W związku z zaistniałą sytuacją włodarze Asseco Resovii musieli poszukać innego rozwiązania i zastępstwa za Perrina. Ponieważ na tym etapie okienka transferowego na rynku pozostało niewielu wolnych graczy, wybór był mocno ograniczony i zarząd zdecydował się na Konstantina Čupkovicia. Oprócz Serba na przyjęciu występować będą Thibault Rossard, Aleksander Śliwka i Dominik Depowski.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/informacja własna