Kurek zrezygnuje z gry w reprezentacji? „Kadrze przyda się świeży impuls”

Polacy zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy. W tym sezonie kadrowym polska drużyna nie pokazała się z dobrej strony. „Cały ten sezon nie należał do udanych w naszym wykonaniu, a to jest kwintesencja tego, co zaprezentowaliśmy przez ostatnie miesiące” – powiedział po przegranym spotkaniu ze Słowenią Bartosz Kurek.

 

W spotkaniu ze Słoweńcami Polacy zaprezentowali się równie słabo, jak podczas meczu otwarcia na Stadionie Narodowym. Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami w efekcie czego przegrali 0:3 i pożegnali się z mistrzostwami Europy, nie uzyskując awansu do najlepszej ósemki turnieju. „Dzisiaj osiągnęliśmy najniższy punkt w tym sezonie i niestety to przyszło w decydującym meczu, a to da dużo do myślenia prezesom i trenerom” – powiedział po starciu Bartosz Kurek, który dodał, że nie ma usprawiedliwienia na słabą postawę drużyny: „Moim zdaniem zagraliśmy bardzo słabo siatkarsko, niezależnie od zmian. Mówienie o głowie i stresie nie usprawiedliwia aż tak niskiego poziomu z naszej strony. Jest wiele do poprawy i oby przyszli reprezentanci lepiej pracę z treningów przekładali na boisko”.

 

Reprezentanci Polski ciężko pracowali przed mistrzostwami Europy, żeby na docelowej imprezie tego sezonu zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale nic nie potoczyło się po ich myśli. „Staram dawać z siebie wszystko, ale w tym sezonie nie wyglądało to najlepiej. Jestem jednak zadowolony ze swojej pracy na zgrupowaniu, bo było ciężko, ale wytrzymaliśmy to. Nie udało się tego przelać na boisko” – powiedział Kurek.

 

Przyjmujący reprezentacji Polski zapytany o to, czy zobaczymy go jeszcze w reprezentacji Polski odpowiedział: „Nie chcę teraz oficjalnie nic ogłaszać, bo to nie jest dobry moment, ale ten sezon kadrowy trenerom i mi daje dużo do myślenia. Myślę, że świeży impuls się przyda. Reprezentację czekają duże zmiany, które są potrzebne, żeby kadra cieszyła swoją grą, a nie rozczarowywała”.

 

 

 

Źródło: Informacja własna